Başkanlığa ilk aday o mu olacak?

Başkanlığa ilk aday o mu olacak?
Yayınlanma Tarihi: 19.09.2014 11:22 | Değiştirme Tarihi: 19.09.2014 11:22

Erken genel kurul kararı alan Galatasaray'da Ünal Aysal'ın istifa etmesi durumunda TÜSİAD'ın eski başkanı Muharrem Yılmaz'a başkan adaylığı teklifi yapıldı.

Erken genel kurul kararı alan Galatasaray'da Ünal Aysal'ın istifa etmesi durumunda TÜSİAD'ın eski başkanı Muharrem Yılmaz'a başkan adaylığı teklifi yapıldı. Sporx'in haberine göre; Ünal Aysal'ın yönetim kurulu içerisinde yaşadığı sorunlar, yönetim kurulunun giderek parçalanması ve arazi satışından gelen karşı çıkışlar, seçim kararı almasında etkili olduğu belirtildi. Ünal Aysal'ın seçim kararı almasındaki en önemli faktörün ise istediği yetkileri, genel kuruldan alınmaması olduğu ifade edildi.

İlk aday Muharrem YılmazErken seçim kararının ardından kulübün önde gelen isimleri kulübe iş dünyasının önde gelen Galatasaraylılar'ı arasında bir başkan adayı aramaya başladı. G.Saray camiasının ağır topları, ilk olarak Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı olan ve bir dönem TÜSİAD'a da başkanlık yapan Galatasaray Liseli Muharrem Yılmaz ile görüşüldüğü anlaşıldı. Yılmaz ile görüşen ekip arasında İnan Kıraç gibi camiada ağırlığı olan bir isim de vardı. Ancak, Kıraç'ın varlığına rağmen Muharrem Yılmaz başkanlık teklifini kabul etmediği öğrenildi. Muharrem Yılmaz'ın başkan olarak istenmesinin arkasında, iş dünyasındaki herkesle arasının iyi olması ve Galatasaray'ı içerisinde bulunduğu sıkıntılardan çıkarabilecek güce ve tecrübeye sahip olmasının yattığı belirtildi.