Örümcek adam Galatasaray'a geliyor!

Hamza Hamzaoğlu'nun takıma gelişiyle birlikte yükselişe gelen Galatasaray, yıldız transferine hazırlanıyor.

Yayınlanma Tarihi: 08.01.2015 10:44
Değiştirme Tarihi: 08.01.2015 14:45

Hamza Hamzaoğlu'nun takıma gelişiyle birlikte yükselişe gelen Galatasaray, yıldız transferine hazırlanıyor.

Hamza Hamzaoğlu geldikten sonra Cimbom'un ligde adeta uçuşa geçmesi, başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak'ı coşturdu. Hamzaoğlu’na yıldız sözü veren Albayrak, başkan Yarsuvat’ı da ikna etti ve ‘Örümcek adam” lakaplı Adebayor için düğmeye bastı

Mali sıkıntılar nedeniyle yıldız transferine sıcak bakmayan Galatasaray yönetimi, ligdeki müthiş çıkış sonrası fikir değiştirdi. Bu değişikliğin kaynağı ise başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak'tan başkası değil. Duygusal kişiliğiyle bilinen Albayrak, başarının mimarı olan teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'na kısa bir süre önce yıldız transferi sözü verdi. Albayrak, başkan Duygun Yarsuvat'ı da "Yıldız alırsak taraftarımız stadı doldurur, onbinlerce forma satarız. Hem de gücümüze güç katar, şampiyon oluruz" diyerek ikna etti.

Daha sonra yapılan transfer zirvesinde Tottenham'lı Emmanuel Adebayor ismi üzerinde görüşbirliğine varıldı. Albayrak transfer harekatını bizzat yürütme kararı alırken, Tottenham'la yapılan ilk temasların olumlu geçtiği belirtildi. İngiliz kulübüyle sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan 30 yaşındaki Adebayor'un Galatasaray'a sıcak baktığı kaydedildi. Flaş transfer harekatını devre arasında bitirmeyi hedefleyen Cimbom, böylece hücum gücünü katlayarak sezon sonunda dördüncü yıldızı göğsüne takmanın planlarını yapıyor. Arsenal, Manchester City, Real Madrid gibi dev kulüplerde oynayan Adebayor bu sezon ligde 10 maçta, 2 gol attı. Adebayor, daha önce Terim ve Prandelli dönemlerinde de Galatasaray'ın transfer listesinde yer almıştı.

(Fotomaç)