İki isimden de Aysal'ı sevindiren mesaj!..

İki Alman hocanın ilk görüşmelerde Galatasaray'a olumlu cevap verdiği, başkan Ünal Aysal'ın bu yüzden işi ağırdan aldığı iddia edildi.

Yayınlanma Tarihi: 28.06.2014 10:34
Değiştirme Tarihi: 28.06.2014 10:51
İki isimden de Aysal'ı sevindiren mesaj!..

Galatasaray, Lucescu, Tuchel, David Moyes görüşmelerinden bir anlaşma çıkartmadı.

Lucescu kendisi gelmedi, Tuchel de tazminat krizi çıktı. David Moyes ise düşünülmüyor. G.Saray bekliyor ama neyi? İşte bunun yanıtı ilginç. 10 Haziran'da Mancini ayrıldı, üzerinden 18 gün geçti. Ancak G.Saray bir sonuca ulaşamadı.

Bunun temel nedeni ile Ünal Aysal'ın bir proje olarak gördüğü Alman ekolünün 2 çılgın temsilci Löw ile Klinsmann'ın tüm yayılan haberlerin aksine yeşil ışık yakmaları.

Menajerler garanti verdi
Şu ana kadarki temaslarda hem Löw'ün hem de Klinsmann'ın menajerleri direkt Alman hocaların şu fikrini Ünal Aysal'a aktardı: "Seve seve G.Saray'a geliriz. Yeter ki yıllık ücretlerimiz karLöşıLölansın." İşte bu sözlerden dolayı Ünal Aysal, Dünya Kupası'ndan iki hocanın elenmesini bekliyor. ABD yenilmesine rağmen turu geçti, Klinsmann minimum 1 maça daha çıkacak. Löw ise finale koşuyor. Ancak Aysal, her ne olursa olsun 13 Haziran'daki finali de gerekirse bekleyecek.
İkisi de kulüp çalıştırmak istiyor
Çünkü öncelik Löw. F.Bahçe'de 1998-99 sezonunda çalışan ve bol gollü bir sezon yaşatan Löw'ün enerjisine bayılan Aysal bu isimde ısrar ediyor. Klinsmann da yine ABD'de ve çılgınlığıyla G.Saray için umut veriyor. İki hocanın ikna edilmesi için en önemli olay ise artık milli takım çalıştırmaktan sıkılmaları ve kulüp heyecanı yaşamak istemeleri.
4.5 Milyon hoca, transfer yok
G.Saray için bir başka detay daha var. İki hoca da maliyetli. Löw de Klinsmann da milli takımlarından 4.5 milyon euro civarında para alıyorlar. G.Saray ikisine de bu parayı ödemeye hazır. Peki UEFA sopası ne olacak diye soruyorsanız G.Saray yönetimi onun cevabını da buldu; 13-14 oyuncu satacağız, gerekirse yüksek bütçeli transfer yapmayacağız. Bütçenin büyük kısmını hocaya ayırayacağız."


Akşam