Furkan Bayraktar pandemi siteminde bulundu: Bazı kitapevleri kapanma aşamasına geldi!

Pandemi sürecinin özellikle genç edebiyatçıları olumsuz etkilediğini dile getiren "Bir Yabancı Gibi" ile "Düşüyorum Tut Elimden" ve "Karanlığımın Aydınlığı" kitaplarının yazarı Furkan Bayraktar "Kitapevleri satış yapamadıkları için kapanma aşamasına geldi. Türk edebiyatını ayakta tutmalıyız" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 20.02.2021 01:51
Değiştirme Tarihi: 20.02.2021 01:51
Furkan Bayraktar pandemi siteminde bulundu: Bazı kitapevleri kapanma aşamasına geldi!

Türk edebiyatının genç kalemlerinden Furkan Bayraktar, pandemi sürecinin yazarlar ve kitap evleri üzerindeki etkilerinden dert yanarak bahsetti ."Bir Yabancı Gibi" ile "Düşüyorum Tut Elimden" ve "Karanlığımın Aydınlığı" isimli kitapları kaleme alan Furkan Bayraktar koronavirüs pandemisi süresince evde kalıp kitaplarla bol bol zaman geçirdiğini ve yeni kitabı üzerinde durmadan çalıştığını dile getirdi.

"KİTAP ÇIKARAN HERKES YAZAR DEĞİLDİR"

Yazar olmanın ve kitap yazmanın son derece zahmetli bir iş olduğunu ve kitap çıkaran herkesin ne yazık ki yazar olmadığını söyleyen genç kalem Furkan Bayraktar, şu ifadeleri kullandı: 

"Kitap seçerken sosyal medyda yayınlanan reklamına ya da kapağına değil, dikkatli şekilde içine bakalım. Kitapçıya danışalım, internetten tanıtım bültenini okuyalım. Kitap çıkaran herkes yazar değildir. Kendimizi ve çocuklarımızı niteliksiz kitaplar okuyarak kitaplardan uzak ve soğutmayalım." 

Haber ile ilgili metin girin!.

"BAZI KİTAPEVLERİ KAPANMA AŞAMASINA GELDİ"

Türk Edebiyatı ve yayın dünyasının zor durumda olduğunu belirten ve kendi edebiyatımızı ayakta tutmak için Türk yazarların kitaplarının okunması gerektiğini vurgulayan genç yazar Furkan Bayraktar, "Pandemi döneminde iptal edilen kitap fuarları, imza günleri nedeniyle gelirini yalnızca kitaplardan elde eden birçok Türk yazarın geçimini sağlayamayacak noktaya geldiğini, yayınevlerinin kitap satışı yapamaması nedeniyle kapanma noktasına geldi." diye konuştu.

"KORONAVİRÜS TEHTİDİ BİTMİŞ DEĞİL"

Bayraktar, sözlerine "Koronavirüs  pandemisinin halen ciddiyetini koruduğunu hatırlatan Furkan Bayraktar tüm yurttaşları bilinçli olmaya davet ederek, "Covid-19 pandemisi halen bitmiş değil. Lütfen sosyal mesafe kurallarına dikkat edelim ve maske takmaya özen gösterelim, mümkün olduğunca evde kalmaya çalışalım" diye konuştu.