Furkan Bayraktar, "Maçlar yüzde 25 seyirci kapasitesi ile oynanabilir" dedi

Bir Yabancı Gibi, Düşüyorum Tut Elimden ve Karanlığımın Aydınlığı kitaplarının yazarı, genç edebiyatçı Furkan Bayraktar Türkiye’deki futbol seyircisi profilleri üzerine çalıştığını belirtirken “Son kitabımın konusu bu olacaktı. Ancak pandemi araştırma yapmamı engelledi” diyerek maçların kısıtlı seyirci kapasitesi ile oynanabileceğini belirtti.

Yayınlanma Tarihi: 05.04.2021 18:54
Değiştirme Tarihi: 05.04.2021 18:54
Furkan Bayraktar, 'Maçlar yüzde 25 seyirci kapasitesi ile oynanabilir' dedi

Tüm dünyayı yeniden güçlü bir biçimde etkisi altına alan koronavirüs pandemisi birçok alanda olduğu gibi futbol alanında da büyük hasar bıraktı. 1 senedir seyircisiz olarak devam eden Türk futboluna ilgi her geçen gün azalırken genç edebiyatçı Furkan Bayraktar maçların kısıtlı seyirci kapasitesi ile oynanabileceğini dile getirerek yetkililere çağrıda bulundu.

“AVRUPA’DA ÖRNEKLERİ VAR”

Daha önce kaleme aldığı Bir Yabancı Gibi, Düşüyorum Tut Elimden ve Karanlığımın Aydınlığı kitapları büyük ilgi gören genç yazar “Yeni çalışmamı Türkiye’deki futbol izleyicisi profilleri üzerine yapıyordum. Ancak 1 senedir maçlar seyircisiz oynanıyor ve araştırma yapamıyorum. Avrupa’da örnekleri olduğu gibi ligimizde de futbol maçları yüzde 25 seyirci kapasitesi ile oynanabilir. Statlarda alınacak gerekli önlemler ile bu sağlanabilir.” İfadelerini kullandı.

“SOKAKTA HAYAT DEVAM EDİYOR”

Seyircisiz geçen her haftanın Türk insanını spordan biraz daha uzaklaştırdığını vurgulayan Furkan Bayraktar “Seyirci kısıtlaması ile bulaş riski en aza inecektir. Zaten sokakta hayat devam ediyor. Futbol kulüplerinin maddi kaybı da göz önüne alındığında sınırlı seyirci kısıtlamasının hayata geçmesinin aciliyeti ortaya çıkıyor.” şeklinde konuştu.

Furkan Bayraktar kimdir?

01.11.1999 yılında İstanbul Silivri'de dünyaya gelen Furkan Bayraktar aslen Trabzon Akçaabatlı'dır. Ailesiyle birlikte yaşayan ve üç kardeşi bulunan Furkan Bayraktar, sosyal medyayı aktif kullanıp sosyal medyada vakit geçirdiğini söylüyor. Pandemi sürecinde türk edabiyatımızı dile getiren Furkan Bayraktar.Şu aralar üçüncü kitabını Şubat ayında tüm kitap mağazalarında satışa sunulacağını duyurmuştu.Furkan Bayraktar, daha önce de iki tane"Bir Yabancı Gibi "Düşüyorum Tut Elimden" Ve Karanlığımın Aydınlığını kitaplarını kaleme almıştı.