Fuhuş çetesinden müşterilerine şifreli mesaj: Tekstil firmamıza yeni kumaşlarımız geldi

Yalova polisi başarılı bir operasyon ile takip ettikleri bir fuhuş çetesini çökertti. Çetenin müşterilerine şifreli mesaj göndererek "Tekstil firmamıza yeni kumaşlar gelmiştir" dediği ortaya çıktı.

Yayınlanma Tarihi: 04.11.2019 15:31
Değiştirme Tarihi: 04.11.2019 15:31
Fuhuş çetesinden müşterilerine şifreli mesaj: Tekstil firmamıza yeni kumaşlarımız geldi

Yalova Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, Yalova’nın Altınova ilçesine bağlı Kaytazdere beldesindeki bir villada yabancı uyruklu kadınları tuttukları tespit edilen şebekeye yönelik operasyon yaptı.

ŞİFRELİ MESAJ ATMIŞLAR

Yapılan teknik takipte kadınlara fuhuş yaptıran şahısların Bursa, Kocaeli ve Yalova’daki mekanlara ve müşterilerine "Tekstil firmamıza yeni kumaşlarımız gelmiştir" şeklinde şifreli mesaj gönderdikleri tespit edildi.

Kadınların fotoğraflarından oluşan bir albümün de  internet üzerinden müşterilere gönderdikleri belirlendi. Villaya operasyon yapan Yalova polisi, fuhuş amaçlı olarak Yalova’ya gelen K.I., R.Z., A.E. ve Z.K. isimli kadınlar ile fuhşa aracılık eden Ö.Y., A.T. ve S.M. isimli şüphelileri yakaladı.

Villada müşteri defteri de ele geçirildi. Müşterilerin isimlerinin alfabetik olarak yer aldığı deftere el kondu. Kadınlar, yapılan işlemlerin ardından sınır dışı edilirken şüpheliler ise adliyeye sevk edildi.