Fransız gazetesi: Ödül onun hakkıydı!

Fransız gazetesi 20 Minutes, Cannes'da En iyi Kadın Ödülü'nün Türk oyuncuya verilmesi gerektiğini söyledi...

Yayınlanma Tarihi: 27.05.2014 12:47
Değiştirme Tarihi: 27.05.2014 13:01
Fransız gazetesi: Ödül onun hakkıydı!

Fransız gazetesi 20 Minutes, Cannes'da En iyi Kadın Ödülü'nün Türk oyuncuya verilmesi gerektiğini söyledi...

Magazin dünyasından son dakika gelişmeler anında acunn.com'da. Kim, kiminle, nerede, kim hakkında ne söyledi,  magazin dünyasındaki son gelişmeler için acunn.com internet sitesini ziyaret edin.

Fransız gazetesi 20 Minutes, Cannes’da  Altın Palmiye kazanan “Kış Uykusu”nun başrol oyuncusu Melisa Sözen’in En iyi Kadın Ödülü'nü alması gerektiğini yazdı. Gazete, ünlü oyuncunun kural kurbanı olduğunu, en iyi kadın oyuncu ödülünü bu yüzden Julianne Moore’a kaptırdığını yazdı.

Nuri Bilge Ceylan’a 67. Cannes Film Festivali’nde  Altın Palmiye kazandıran “Kış Uykusu”nun başrol oyuncusu Melisa Sözen, Fransız basınında konuşulmaya devam ediyor. 20 Minutes adlı gazete, bu yıl en iyi kadın oyuncu ödülünü Sözen’in hak ettiğini, ancak 28 yaşındaki oyuncunun kural kurbanı olduğu için bu ödüle ulaşamadığını ileri sürdü.

Gazetede yer alan habere göre, komite yazılı olmayan kurallar gereği ödülleri filmler arasında paylaştırmaya çalıştığından, “Kış Uykusu”na ikinci ödülü vermek istemedi. Bu nedenle favorileri o filmde Nihal’i canlandıran Sözen olmasına rağmen, en iyi kadın oyuncu ödülünü David Cronenberg’in “Maps to the Stars”ındaki rolüyle Julianne Moore’a verdi.

Haber ile ilgili metin girin!.
Öte yandan, geçen sene bir istisna yapılmış,  Altın Palmiye alan Abdellatif Kechiche imzalı “Mavi En Sıcak Renktir”in kadın oyuncuları Lea Seydoux ve Adele Exarchopoulos, en iyi kadın oyuncu ödülünü paylaşmışlardı.