Fransız bir şirket geliştirdi! Koronavirüsü 1 saatte yok ediyor

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra kıtalar arası yayılan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınını önlemek için birçok çalışmalar yapılıyor. Koronavirüsün tamamen nasıl yok edileceği ve virüs tedavisi için hala net bir bilgi olmasa da Fransız bir şirketin koronavirüs salgını için yaptığı ilginç çalışma gündeme bomba gibi düştü. Fransız bir şirket, koronavirüsü 1 saat içinde yok eden bir kumaş geliştirdi. Antiviral özellikteki bu kumaş koronavirüsü tam 1 saat içinde yok ediyor.

Yayınlanma Tarihi: 20.05.2020 12:42
Değiştirme Tarihi: 20.05.2020 12:45
Fransız bir şirket geliştirdi! Koronavirüsü 1 saatte yok ediyor

Koronavirüs salgınının yayılımını önlemek amacıyla birçok şeyin denendiği şu günlerde Fransız şirket Serge Ferrari'den dikkat çeken bir haber geldi. Koronavirüse karşı virüsü tam 1 saatte yok eden bir kumaş geliştirdiğini iddia eden firma içerdiği gümüş partikülleri sayesinde virüsü yüzde 99.5 oranında yok ediyor.

Firanının direktörü Thierry Combot'un aktardığı son dakika bilgilerine göre; yaklaşık iki aylık bir süreçte yapılan çalışmalar kapsamında alınan sonuçların koronavirüse karşı beklentileri karşıladığı belirtilidi.

Yapılan testlerde 15 dakika içinde koronavirüsün yüzde 95 oranında, bir saat içinde ise yüzde 99.5 oranında yok olduğu gözlendi.

Antiviral özellikteki bu kumaş koronavirüsü tam 1 saat içinde yok ediyor.