Fransa'dan korkutan açıklama! "Koronavirüste günlük 100 bin vakanın eşiğindeyiz"

Fransa Bilim Kurulu, ülkede koronavirüs salgınında günlük en yüksek vaka sayısının dün 52 bin 10 ile görülmesinin ardından korkutan bir açıklama yaptı. "Bilim Kurulu olarak günlük 100 bin vakanın eşiğinde olduğumuzu tahmin ediyoruz" denildi. 

Yayınlanma Tarihi: 26.10.2020 14:03
Değiştirme Tarihi: 26.10.2020 14:07
Fransa'dan korkutan açıklama! 'Koronavirüste günlük 100 bin vakanın eşiğindeyiz'

Fransa'da dün koronavirüs salgınında günlük en yüksek vaka sayısı olan 52 bin 10 gözlendi. Bu rakamın ardında Bilim Kurulu açıklama yaptı.

YOĞUN BAKIMDA ARTIŞ 

 

Bilim Kurulu Başkanı Jean-François Delfraissy, Fransa'nın günlük 100 bin vakanın eşiğinde olduğunu belirterek, "Günlük 50 binden fazla vaka var Bilim Kurulu olarak günlük 100 bin vakanın eşiğinde olduğumuzu tahmin ediyoruz. Yoğun bakım ünitelerindeki hasta sayısında ciddi artış var" dedi. 

"ÇOK ZOR DURUMDAYIZ"

Ülkede teşhis edilen, teşhis edilmeyen ve hafif semptom gösteren vakalar dikkate alındığında resmi olarak ilan edilen ikinci dalganın beklenenden ağır geçeceğini belirten Delfraissy, "Çok zor hatta kritik durumdayız" açıklamasını yaptı. Alınacak tedbirlerin hızlı ve yüksek seviyede olması gerekliliğini vurgulayan Delfraissy, uygulamadaki kısmi sokağa çıkma saatlerinin hafta içi daha geniş tutulmasının, hafta sonları ise tam gün olarak uygulanmasının gündemde olduğunu söyledi. 

(AA)