Fransa'da kapalı alanda maske takma zorunluluğu bugün başladı

Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan yeni tedbirler sonrasında Fransa'da kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu bugün itibariyle başladı.

Yayınlanma Tarihi: 20.07.2020 19:00
Değiştirme Tarihi: 20.07.2020 19:00
Fransa'da kapalı alanda maske takma zorunluluğu bugün başladı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle mücadele için Fransa'da yeni tedbirler alınmaya devam ediyor. Fransa Bilim Kurulu'nun önerisiyle Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un geçtiğimiz günlerde 1 Ağustos'ta başlayacağını duyurduğu kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu bugün başladı. Başbakan Jean Castex, yaptığı açıklamada halka açık kapalı yerlerde maske takma zorunluluğunun bugün itibarıyla başladığını duyururken, maske takmayanlara ise 135 Euro para cezası uygulanacağını açıkladı. 

İŞTE MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU GETİRİLEN YERLER

Maske takılmasının zorunlu olduğu yerlerin listesinde ise ibadethaneler, spor salonları, sinema, tiyatro, tren ve tren garları, metro ve metro istasyonları, otobüs, taksi, restoran, bar, kafe, huzurevleri, kuaför ve güzellik salonları, hastane, eczane, banka, AVM, market, manav, kasap, kuyumcu, otel, belediye, karakol, valilik, müze, sanat galerileri, terzi ve halka açık müşteri kabule eden tüm orta ve büyük işletmeler yer aldı.