Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Fransa'da İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma bomba bulundu

Guebwiller'da belediye havuz inşaatında ortaya çıkan 250 kilogramlık bomba, kentte paniğe yol açtı. Bölgede yaşayan yüzlerce kişi tahliye edildi ve özel ekipler bombayı imha etti.

13.07.2016 19:37

Fransa’nın Guebwiller kentinde, belediye havuzu inşaatı sırasında bulunan ABD ordusuna ait bir bomba imha edildi. Bombanın 250  kilogram ağırlığında ve II. Dünya Savaşı’ndan kalma olduğu açıklandı.

Fransa’nın Almanya sınırına yakın kenti Guebwiller’de dün belediye havuzu inşaat çalışmaları sırasında bulunan bomba, kentte panik havası yarattı.

Guebwiller’in bağlı olduğu Haut-Rhin Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, bombanın bulunması sonrası havuz inşaatı durduruldu ve 500 metre çapında güvenlik çemberi oluşturuldu.

Özel ekiplerin incelemeleri sonrası bombanın bu sabah imha edilmesine karar verildi. Bölgede yaşayan yaklaşık bin kişi tahliye edilerek sabah 07.00’dan itibaren şehirdeki üç spor salonuna sevk sevk edildi.

Colmar’dan gelen üç kişilik özel imha ekibi, yaklaşık iki saat süren işlemleri sonrasında bombayı etkisiz hale getirdi.

Fransa’nın birçok kentinde daha önce de benzer olaylara rastlanmış, en son Paris Doğu Tren Garı ve Marsilya Limanı'nda ortaya çıkarılan II. Dünya Savaşı döneminden kalma bombalar özel ekiplerce imha edilmişti.

Yorumlar | 0
üye profil