Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Fransa Bisiklet Turu'nu Kazanan Britanyalı Oldu

Fransa Bisiklet Turu'nu Kazanan Britanyalı Oldu

Yol bisikleti yarışlarının üç büyük turundan biri olan Fransa Bisiklet Turu'nu (Le Tour de France) Sky Procycling takımından Bradley Wiggins kazandı.

23.07.2012 11:50

Yol bisikleti yarışlarının üç büyük turundan biri olan Fransa Bisiklet Turu'nu (Le Tour de France) Sky Procycling takımından Bradley Wiggins kazandı. Wiggins, bu başarısıyla ''Grand Tour'' kazanan ilk Britanyalı bisikletçi olarak tarihe geçti.     Belçika'nın Liege kentinde 30 Haziran'da başlayan Fransa Bisiklet Turu, geleneksel şekilde Paris'te yapılan ve Sky Procycling takımından Britanyalı sprinter Mark Cavendish'in 3 saat 8 dakika 7 saniyelik süresiyle kazandığı 20. etapla tamamlandı.     120 kilometrelik etap öncesinde takım arkadaşı ve vatandaşı Christopher Froome'un 3 dakika 21 saniye, Liquigas-Cannondale takımının İtalyan bisikletçisi Vincenzo Nibali'nin 6 dakika 19 saniye önünde genel klasmanın zirvesinde bulunan Wiggins, etabı liderin 9 saniye gerisinde 54. sırada tamamlayarak, Fransa Bisiklet Turu'nun şampiyonu oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.     Pist bisikletinde olimpiyat ve dünya şampiyonlukları bulunan Wiggins, ''Maillot Jaune'' olarak bilinen genel klasman birinciliğini simgeleyen sarı mayonun sahibi olurken, ikinciliği takım arkadaşı Christopher Froome, üçüncülüğü ise Liquigas-Cannondale takımından Vincenzo Nibali elde etti.     Bu arada, geçen senenin şampiyonu BMC takımının Avustralyalı bisikletçisi Cadel Evans, liderin 15 dakika 49 saniye gerisinde kalarak, 7. olabildi.     17. Fransa Bisiklet Turu tecrübesini yaşayan ve bu yıl emekli olacağını açıklayan BMC takımının 39 yaşındaki ABD'li bisikletçisi George Hincapie ile yol bisikletinin 40 yaşındaki tecrübeli ismi RadioShack-Nissan takımından Chris Horner, Rambouillet ile Champs-Elysees arasında koşulan son etabın Champs-Ellysees'ye ilk giriş yapılan bölümünde onurlandırıldı.      
Yorumlar | 0
üye profil