Astronotun paylaştığı kare 'UFO' tartışması başlattı

Astronotun paylaştığı kare 'UFO' tartışması başlattı
Yayınlanma Tarihi: 18.11.2015 22:36 | Değiştirme Tarihi: 18.11.2015 22:36

Sosyal medya, 236 gündür Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) yaşayan Scott Kelly'nin Twitter'da paylaştığı kareyi tartışıyor. Söz konusu karedeki cismin bir 'UFO'ya ait olduğunu belirten kullanıcılar yeni bir tartışma başlattı.

Twitter ve Instagram gibi platformlar üzerinde en çok takipçi edinen isimlerden biri olan Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) çalışanı Scott Kelly, sosyal medyada paylaştığı kare ile bir kez daha gündemde.  236 gündür ISS'de yaşayan Kelly'nin Twitter'da paylaştığı karede bir nesnenin bulunduğunu belirten pek çok sosyal medya kullanıcısı bunun bir 'UFO'ya ait olduğunu iddia etti. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Kısa sürede sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri haline gelen karenin ISS'nin bir yansıması veya bir parçası olduğunu belirtenlerin sayısı da az değil.  

Bu ilk defa yaşanan bir olay değil. Daha önce NASA'nın Mars'taki aracından gönderilen fotoğraflarda yer alan şekiller uzaylı izi taşıdığı gerekçesiyle gündeme gelmiş ve uzun süre komplo teoristlerinin gündeminde yer almıştı.  27 Mart'ta Kazakistan'dan ISS'e gitmek üzere yola çıkan Kelly,1 yıl boyunca uzayda kalarak NASA adına bir rekor da kırmış olacak. 

Haber ile ilgili metin girin!.