Fotoğraf uğruna canından oldu! Uçurumdan düştü

33 yaşındaki Belçikalı Zoe Snoeks, Lüksemburg'ta yaptığı tatil sırasında fotoğraf çekme sevdası yüzünden uçurumdan düşerek can verdi. 

Yayınlanma Tarihi: 05.11.2021 13:21
Değiştirme Tarihi: 05.11.2021 13:21
Fotoğraf uğruna canından oldu! Uçurumdan düştü

Fotoğraf çektirip bunları sosyal medyada paylaşmak isteyen sayısız kişi can verdi. Bu durumun son örneği Lüksemburg'da yaptığı tatil sırasında bir uçurumdan düşerek ölen 33 yaşındaki Belçikalı Zoe Snoeks oldu. Talihsiz kadın uçurumun kenarında durarak poz verdiği fotoğraftan sadece saniyeler sonra 30 metreden yere çakılarak hayatını kaybetti.

Joeri Janssen ve Zoe Snoeks 2012 yılında evlenmiş, evlilikleri süresince de karavanlarıyla dünyayı gezmeye başlamıştı. Korkunç olayın yaşandığı Lüksemburg'a gelen çiftin yanlarında iki köpekleri de bulunuyordu. Joeri Janssen "Salgın başladığından beri oraya gidip güzel manzaraların fotoğrafını çekmeyi hayal ediyorduk" derken kazanın yaşandığı gün evlerine dönmeyi planladıklarını da aktardı.

"O sabah erkenden Ourthe Nehri'nin üzerinde yükselen muhteşem uçurumun fotoğraflarını çekmeye gittik. Her zaman sisli olan bu yer harika manzaralar sunuyordu. Zoe, uçurumun kenarında fotoğraf çektikten sonra bana seslendi ve köpeklerimizi kontrol etmemi istedi. Arkamı dönüp köpeklerimize seslendim. Tekrar geri döndüğümde ise Zoe orada değildi."

Joeri Janssen korkunç kazayı bu sözlerle anlatırken her şeyin sadece 5 saniye içinde gerçekleştiğini, hiçbir şey görmediğini ve çığlık sesi de duymadığını söyledi. Aşağı baktığında sadece toz toprakla dolu araziyi gördüğünü söyleyen acılı eş öldüğünden emindim ama yine de ona çaresizce seslendim diyerek yaşadığı kâbus dolu anları basınla paylaştı.

Zoe Snoeks'in cansız bedeni itfaiyeciler, polisler ve scuba dalgıçlarının uzun çabaları sonucu bulundu.

Janssen "Hemen acil servisi aradım ancak telefonum neredeyse hiç çekmiyordu. Fransızca olarak onlara durumu anlatmaya çalışsam da beni anlamadılar. Ben de hemen yakınlardaki bir otele koşup yardım çağırdım." diyerek durumu anlatırken kendisine karısının öldüğünü söyleyen ekiplerin Fransızca konuşmasına rağmen ne dediklerini hemen anladığını ifade etti.

En büyük tutkusu fotoğraf çekmek olan Zoe Snoeks'in eşi ölümünden sonra telefonuna baktığında uçurumun kıyısında çektiği ve hayattaki son fotoğrafı olan selfie'yi bulmuş.

Polisin olayla ilgili soruşturma başlatıp başlatmayacağı yetkililer tarafından henüz açıklanmadı.

İlgili Sayfalar: Playlist