Fleets'ten sonra Spaces! Twitter yeni sesli sohbet özelliğini duyurdu...

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağlarından Twitter, yeni özelliklerini tanıtmaya devam ediyor. Daha önce Fleets'i hayata geçiren Twitter, şimdi de "Spaces" adı verdiği yeni sesli sohbet özelliğini, bir grup iOS kullanıcısıyla test etmeye başladı. 

Yayınlanma Tarihi: 19.12.2020 13:32
Değiştirme Tarihi: 19.12.2020 14:21
Fleets'ten sonra Spaces! Twitter yeni sesli sohbet özelliğini duyurdu...

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Twitter, yeni özelliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda "Fleets" isimli hikayeler özelliğini kullanıcılarına sunan şirket, şimdi de "Spaces" isimli sesli sohbet üzerinde çalışıyor.

Şu anda sadece iOS'ta çok kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle test edilen özellik, kullanıcıların sesli görüşmeler yapmasına olanak tanıyacak. Twitter Spaces, yalnızca iki kullanıcı veya bir grup içinde kullanılabilecek. Ayrıca sesli sohbeti başlatan kullanıcı, oluşturacağı özel bağlantıyla diğer kullanıcıları sohbet odasına davet edebilecek. Bağlantıyla davet edilen kullanıcılar, aynı zamanda konuşmacı veya dinleyici olarak seçilebilecek.

Twitter'ın Spaces özelliğiyle ilgili şimdilik çok fazya bir detay yok. Söz konusu özelliğin tüm kullanıcılar için ne zaman kullanıma sunulacağı ise bilinmiyor.

Etiketler: twitter - spaces