Flappy Bird kullanıcılarına şok!

Flappy Bird kullanıcılarına şok!
Yayınlanma Tarihi: 10.02.2014 12:36 | Değiştirme Tarihi: 10.02.2014 12:23

Son zamanların en popüler ve bağımlılık yaratan mobil oyunu Flappy Bird, yaratıcısının isteğiyle Apple ve Android Store’dan tamamen kaldırıldı. Son zamanların en popüler ve bağımlılık yaratan mobil oyunu Flappy Bird, yaratıcısının isteğiyle Apple ve Android Store’dan tamamen kaldırıldı.

Akıllı telefonların son fenomen oyunu Flappy Bird, kısa süren şöhretinin ardından mobil dünyaya veda etti.

Apple ve Android Store’dan bedava indirilen oyun, yaratıcısının isteğiyle platformlardan kaldırıldı. Oyunun geliştiricisi Nguyen Ha Dong, Cumartesi gecesi Twitter hesabından eleştirilere daha fazla katlanamayacağını belirterek, “22 saat sonra Flappy Bird’ü satıştan kaldırcağım”açıklamasını yapmıştı.

Dong’un duyurusu ilk önce ‘reklam yapıyor’ diye eleştirilirken, Pazar gecesi oyun gerçekten satıştan kaldırıldı.

NEFRET VE AŞK BİRARADA

Sadece Android sürümünde 50 milyondan fazla indirilien oyunda, kullanıcının tek yapması gereken kuşu yeşil boruların arasından geçirmek. Son derece kolay görünen oyun, aslında bir hayli zor. Oyuncular sadece 10 puan alabilmek için saatlerce oynamaya devam ediyor. Flappy Bird, mobil kullanıcıları çileden çıkartsa da bir o kadar da kendisine bağımlı yapıyor.

Oyunu kaldırma kararı alan Dong Nguyen’in, bağımlılık yaratan oyundan reklam gelirleri sayesinde günde en az 50 bin dolar kazandığı açıklandı. Yüzlerce programcıyla çalışan dev oyun firmalarının aksine Dong Nguyen, Flappy Bird’ü sadece birkaç gece içinde hazırladığını belirtmişti.

Flappy Bird’ü daha önce telefonlarına indirenler, oynamaya devam edebilecek. 

Türkiye'den iki ilçeye büyük onur!

Bitlis Valiliği, İtalya'nın Greve in Chianti kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Cittaslow İcra Kurulu Toplantısı'nda, Bitlis'in Ahlat ile Muğla'nın Köyceğiz ilçelerinin, "sakin şehir" üyeliğinin kabul edildiğini duyurdu.

Bu tuzağa dikkat! Karşınıza çıkarsa sakın tıklamayın

Emniyet yetkilileri, sosyal medya sitelerinde banka ismi ve logolarını taklit ederek sahte sitelere yönlendirdikleri kullanıcıların hesap bilgilerini çalıp dolandırıcılık yapan kişilere karşı dikkatli olunması yönünde uyarıda bulundu. 

e-Devlet üzerinden 5 yeni hizmet daha

Resmi işlemlerin neredeyse tamamının tek bir tıkla halledebileceği alan haline gelen e-Devlet, 5 yeni işlemi daha hizmete sunuyor.

Aşk-ı Memnu’nun senaristlerinden Romanya’ya dava!

Yayınlandığı dönem Türkiye’de fırtınalar estiren, ardından da dünyanın pek çok ülkesinde yüksek izlenme oranlarıyla büyük başarılara imza atan Ay Yapım’ın efsane dizisi Aşk-ı Memnu’nun senaryo yazarları Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu, Romanya’nın ünlü televizyon kanalı Antena 1’e dava açtı.