Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Finali Cüneyt Çakır yönetmeliydi

Finali Cüneyt Çakır yönetmeliydi

La Gazzetta dello Sport, Çakır için ‘Turnuvanın en iyi hakemlerin biri’ ifadesini kullanırken SKY Sport ise “Sıkıcı maçı yönetimi izlenilebilir hale getirdi” dedi.

11.07.2014 13:38

La Gazzetta dello Sport, Çakır için ‘Turnuvanın en iyi hakemlerin biri’ ifadesini kullanırken SKY Sport ise “Sıkıcı maçı yönetimi izlenilebilir hale getirdi” dedi.Dünya Kupası’nda yarı finalde Hollanda-Arjantin mücadelesinde düdük çalan Cüneyt Çakır’a İtalyanlardan büyük övgü. Çizme basını, Türk hakem için “Finali o yönetmeliydi” yorumunda bulundu. La Gazzetta dello Sport gazetesi, Çakır için “Turnuvanın en iyi hakemlerinden. Futbolculara karşı otoriter, kendine güveniyor. Çok az hata yaptı” diye yazdı.

İngilizlerden de iyi notMaçı canlı yayınlayan SKY SPORT TV de Çakır’ın çok sıkıcı geçen bir maça az düdük çalarak, iyi yöneterek seyredilebilir hale gelmesine katkıda bulunduğunu seyircilere yansıttı. Öte yandan İngiliz Daily Mail gazetesi Cüneyt Çakır’a 10 üzerinden 6.5 yıldızla iyi not verdi. Türk hakemin sağduyusunu kullanan bir hakemlik yaptığına dikkat çekildi. Her düdüğü bir derstiDünya Kupası’nda 40 yıl sonra Türk hakemlerini temsil eden Cüneyt Çakır’ın Hollanda-Arjantin yarı finalinde gösterdiği performans Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp’ten tam not aldı. Alp “Cüneyt’in hatasız yönettiği maçı bırakın, her düdüğü ders niteliğindeydi” ifadelerini kullandı. Hollanda oyununu bozduArjantin - Hollanda maçının penaltılarında ilginç bir an yaşandı. Cüneyt Çakır, Portakalların Kosta Rika maçında uyguladığı taktiği, yinelemesine izin vermedi. Kosta Rika maçında kaleci Tim Krul, söylediği sözlerle rakip oyuncuların konsantrasyonu bozmuş ve iki vuruşu çıkartmıştı. Arjantin’e karşı  kaleci Jasper Cillessen de uygulamak istedi ancak Çakır, başarılı file bekçisine kalesine geçmesini söyleyip büyük takdir topladı.
Yorumlar | 0
üye profil