Fil hastalığına yakalanan Aynur Tarhan, tedavi için yardım bekliyor!

Halk arasında 'fil hastalığı' olarak bilinen lenfödem hastalığına yakalanan 45 yaşındaki kadın 5 yıldır sokağa çıkamıyor. Bursa'da yaşayan 160 kilo olan kadın, dışarı çıkacağı günlerin hayaliyle yaşıyor. Tedavi masraflarının çok yüksek olduğunu belirten 5 çocuk annesi Aynur Tarhan, tedavisi için yardım istedi.

Yayınlanma Tarihi: 16.05.2020 13:10
Değiştirme Tarihi: 16.05.2020 13:11
Fil hastalığına yakalanan Aynur Tarhan, tedavi için yardım bekliyor!

Bursa'da yaşayan 5 çocuk annesi 45 yaşındaki Aynur Tarhan, 'fil hastalığı' olarak bilinen asıl adı lenfödem hastalığına yakalandı. Hastalık nedeniyle ayaklarında, bacaklarında ve karnında şişliklerle yaralar oluşan kadın 5 yıldır hiçbir şekilde sokağa çıkamadığını belirten bütün gelirini kaybettiğini ifade etti. Hayatının kısıtlandığını söyleyen ve dışarı çıkmanın, çocuklarıyla dilediği gibi vakit geçirememenin üzüntüsünü yaşayan Tarhan'ın bütün ihtiyaçlarını 10 yaşındaki kızı Sevdanur Tarhan ile gelini Kader Tarhan karşılıyor ve isteklerini yerine getiriyor.

TEDAVİ MASRAFLARI ÇOK YÜKSEK

10 yıl önce yakalandığı hastalık nedeniyle hayatının hiç olmadığı kadar zorlaştığını dile getiren 45 yaşındaki kadın, koronavirüs nedeniyle sokağa çıkamayan insanlar için "İnsanlar iki günlük sokağa çıkma yasağında sıkılıyor, ben ne yapayım? 5 senedir bu haldeyim. Sokağa çıkamıyorum, gezemiyorum." derken, Sağlık Bakanlığı'ndan bu durum için yardım eli uzatmasını istedi.

Eşinin tedavisi için İstanbul ve Bursa'da gitmedikleri doktor kalmadığını söyleyen Metin Tarhan “İki doktorun muayenehanesine gittik, tedavisini üstlendiler fakat maddi durumum el vermediği için ben tedavi yaptıramadım. Bir doktorumuz tedavi için 100 bin lira, diğeri 150 bin lira gibi bir para istedi." dedi ve inşaat işleriyle uğraştığı için bu miktarları karşılayamayacağını dile getirdi. Tarhan ailesi, kendilerine yardım eli uzatılmasını bekliyor...

Haber ile ilgili metin girin!.