'Fenerbahçe'yi küme düşsün başvurusu!'

FIFA'ya Fenerbahçe'yi küme düşürün başvurusu. Trabzonspor'dan Fenerbahçe'yi kızdıracak başvuru. Trabzonspor, Aziz Yıldırım'ın yeniden yargılanma kararının ardından FIFA'ya resmen başvurarak Fenerbahçe küme düşsün dedi.

Yayınlanma Tarihi: 28.06.2014 00:35
Değiştirme Tarihi: 28.06.2014 02:45
'Fenerbahçe'yi küme düşsün başvurusu!'

FIFA'ya Fenerbahçe küme düşsün başvurusu!  Trabzonspor'dan Fenerbahçe'yi kızdıracak başvuru. Trabzonspor, Aziz Yıldırım'ın yeniden yargılanma kararının ardından FIFA'ya resmen başvurarak Fenerbahçe küme düşsün dedi. İşte Trabzonspor'un FIFA'ya yaptığı başvurunun detayları.

Fenerbahçe'nin, İsviçre Federal Mahkemesi'ne, CAS, UEFA ve TFF'yi de karşısına alarak yaptığı başvuru sonrasında Trabzonspor'da boş durmuyor. Fotospor'un haberine göre; daha önce son aldığı kararla "yerel federasyonların işini de üstlenebilme" yetkisini eline alan UEFA'dan bu yetkisini kullanmasını isteyen bordo-mavililer, bu kez Fenerbahçe'nin küme düşürülmesini talep etti.


RESMİ OLARAK BAŞVURDULAR

UEFA'dan, "kendisi bu kararı veremiyorsa" TFF'ye küme düşürme baskısı yapması talebinde bulunuldu. UEFA nezdinde bu hamleleri yapan Trabzonspor, davayı futbolun en üst makamı olan FIFA'ya da taşıdı ve "resmi olarak" Fenerbahçe'yi küme düşürmesi için başvuruda bulundu.