Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Fethiye'de plaj tahliyesi kriz yarattı

Fethiye'de plaj tahliyesi kriz yarattı

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde, sözleşmesi fesh edilen Belceyiz Halk Plajı ve Kumburnu Plajı’nı işleten şirketin tahliye işlemi sırasında ilginç görüntüler ortaya çıktı.

23.06.2014 18:27

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde, sözleşmesi fesh edilen Belceyiz Halk Plajı ve Kumburnu Plajı’nı işleten şirketin tahliye işlemi sırasında ilginç görüntüler ortaya çıktı. Yaklaşık 3 bin şezlong ve güneş şemsiyesi toplatılırken, turistler büyük şaşkınlık yaşadı.

Haber ile ilgili metin girin!.Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri bu Sabah Belceyiz Halk Plajı ve Kumbur’nu Plajı’na gelerek, plajları işleten Muğla El Sanatları San. Tic. Ltd. Şti.’nin (MELSA) görevlilerine şezlongların ve plaj şemsiyelerinin boşaltılmasını istedi. Muğla Valiliği’nin 21 Mart’ta işletme ihalesini iptal etmesi gerekçe gösterilerek yapılan tahliye işlemi sırasında çok sayıda yerli ve yabancı turist güneşlendikleri şezlonglardan kaldırılarak şemsiyeleri toplatıldı. Jandarma önlem aldıBu sırada plajda yaşanan gerginlikten dolayı Jandarma önlem aldı. Plaj işletmesinin su ve elektriği kesilerek turistlerin plajı boşaltması için megafonla uyarılar yapıldı. Yabancı turistler ise bu duruma anlam vermekte zorlanırken, ortaya ilginç görüntüler çıktı. Günde yaklaşık 7- 8 bin kişinin kullandığı plajlar, yapılan tahliye işlemi sonunda kısa sürede boşaldı. Tahliye yazısı dün ulaştıİşletmenin Genel Koordinatörü Muhammet Serttaş, devir yazısının ellerine dün itibariyle ulaştığını söyledi. Bunun üzerine plajlardaki şezlongları toplayıp kamyonlara yüklediklerini belirten Serttaş, "Sezonun ortasında bu uygulama bizi zor durumda bıraktı. Konuyla ilgili Muğla Büyükşehir Belediyesi ve şirketimizin İdare Mahkemesi’ne açtığı davalar var. Bu davalar devam ediyor. Şimdilik biz plajları İl Müdürlüğü’ne devrediyoruz" dedi. Turistler çok şaşırdıDuruma tepki gösteren tatilcilerden Tuğba Kaplan ise "Eşimle birlikte İzmir’den tatile geldik. Sabah oturduğumuz şezlong görevliler tarafından açıklama yapılmadan alındı. Aynı durumu Dalyan’da da yaşamıştık. Otele gidip bir şemsiye bulduk ve tekrar geldik. Yabancı turistlere durumu anlatmakta zorlanıyoruz. Böyle bir uygulama ancak 3’üncü dünya ülkelerinde olur. Sezon ortasında devir teslim yapılması son derece yanlış" diye konuştu.Duruma tepki gösteren tatilcilerden Fatih Doğan da bu duruma maruz kalan turistlerin bir daha asla Türkiye’ye gelmeyeceğini belirtti.
Yorumlar | 0
üye profil