Fenerbahçe'de Sıkı Yönetim

4 farklı kulüpte 8 Euroleague şampiyonluğu ile Avrupa’nın gelmiş geçmiş en iyi koçu olarak kabul edilen Sırp antrenör, Sarı-Lacivertli kulüpte değişim dalgası başlattı.

Yayınlanma Tarihi: 04.09.2013 09:10
Değiştirme Tarihi: 04.09.2013 09:07
Fenerbahçe'de Sıkı Yönetim

F.Bahçe Ülker’de Zeljko Obradovic kanunları... 4 farklı kulüpte 8 Euroleague şampiyonluğu ile Avrupa’nın gelmiş geçmiş en iyi koçu olarak kabul edilen Sırp antrenör, Sarı-Lacivertli kulüpte değişim dalgası başlattı.

Obradovic’in ilk icraatı, basketbolculardan 15 günde bir kan aldırmak olacak. Ünlü antrenör, bütün sezon boyunca oyuncularını sadece salonda değil, günlük hayatlarında da bir gölge gibi takip edecek. Kan testleriyle öğrencilerinin sigara-içki ve yasak madde kullanıp kullanmadıklarını; yaşam tarzlarına dikkat edip etmediklerini sürekli kontrol edecek.

TBL’de Kambala ve David Hawkins gibi ünlü basketbolcular, keyif verici maddeler kullandıkları için doping cezası almıştı. Obradovic, otoritesiyle de F.Bahçe Ülker’de taşları yerinden oynatacak.

SIRF “YES SIR” DEMEK BENİ KESMEZ

Kariyeri boyunca Avrupa’nın en ünlü basketbolcularıyla çalışan Sırp antrenör yıldız kaprisine tahammülü olmadığını şöyle anlattı: “Sahada benim istediklerimi yapanlar oynayacak, yapmayanlar yanımda oturacak. Molada taktik verirken bana ‘Yes sir’ (Emredersiniz) dedikten sonra sahaya çıktıktan 5 saniye sonra kendi bildiğini okuyanı oynatmam.”