Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Emenike'ye deli para

Emenike'ye deli para

İngiliz Metro Gazetesi'ne göre Tottenham, sezonun ilk yarısı boyunca gözlemcilerine izlettiği Emmanuel Emenike için 7.8 milyon Pound'luk (27.5 milyon TL) teklif yapacak.

10.01.2015 04:40

Fenerbahçe’nin sorunlu yıldızı Emmanuel Emenike konusunda önümüzdeki günlerde önemli gelişmeler yaşanacak gibi görünüyor. Aziz Yıldırım’ın, “10 milyon Euro’ya satmadım” dediği, resmi internet sitesinden, “Emenike için transfer çalışmamız yoktur” açıklaması yapılan Nijeryalı yıldıza İngiliz ekibi Tottenham talip oldu. İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden Metro’da Jamie Sanderson imzasıyla çıkan habere göre Londra temsilcisinin menaceri Pochettino, sezonun ilk yarısındaki bazı Fenerbahçe maçlarına gözlemci gönderdi. Emenike’yi yakın takip altına aldı. Gözlemcilerden gelen raporların ardından Tottenham, yıldız futbolcunun işini bitirmek için harekete geçti. Habere göre İngiliz devi Emenike için 7.8 milyon Pound’luk (27.5 milyon TL) teklif yapacak.

Rakam daha da artabilirTavırları ve davranışlarıyla taraftarları çileden çıkartan, takımın huzurunu bozan Emenike için Aziz Yıldırım, “10 milyon Euro’ya bırakmadım” açıklamasını yapmıştı. Ancak daha iyi bir teklif gelmesi halinde yönetimin bunu kabul edeceği belirtiliyordu. Yönetim, Tottenham ile masaya oturduğunda 7.8 milyon Pound’luk rakamı 10 milyon Pound’a (35 milyon TL) çıkarmaya çalışacak. Eğer bu transfer gerçekleşirse, Fenerbahçe sorunlu bir oyuncusundan yüksek miktarda gelir elde ederek kurtulmuş olacak. Dörtte birine MeierSarı-Lacivertliler, Emenike’yi satması halinde Alexandre Meier’in işini bitirmek için girişimleri hızlandıracak. Fenerbahçe, Nijeryalı yıldızın neredeyse dörtte biri maliyetine, yaklaşık 3 milyon Euro bonservis bedeliyle Alman yıldıza imza attıracak. Böylece İsmail Kartal, farklı tipte bir santrfora sahip olacak. Kartal, hızlı oynamak istediğinde Moussa Sow’u forvette kullanarak savunma arkasına atılacak toplarlatehlike arayacak. Kapanan savunmalar önünde ise Alexandre Meier’in yüksek fizik gücünden ve hava toplarındaki hakimiyetinden yararlanabilecek. Fenerbahçe, Emenike’ye imza attırdığında, Sow’la benzer özelliklere sahip olduğu için bu transferin yanlış olduğu yorumları yapılmıştı.
Yorumlar | 0
üye profil