Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Varsa yoksa Ozan Tufan

Varsa yoksa Ozan Tufan

Genç yıldızı kadrosuna katmak için sürekli fiyat artıran Fenerbahçe, son olarak 5 milyon Euro artı bir oyuncu önerdi ve beklemeye geçti.

14.01.2015 04:05

Fenerbahçe’nin Ozan Tufan ısrarı bitmek bilmiyor. Aziz Yıldırım ve kurmayları, genç yıldıza sezonun ikinci yarısında Sarı-Lacivertli formayı giydirmeye kararlı. 19 yaşındaki orta saha oyuncusu için ilk olarak 3 milyon Euro teklif eden Fenerbahçe Yönetimi, ardından bu rakamı önce 4 milyon Euro’ya yükseltmiş, son olarak 5 milyon Euro’yla Bursaspor’un kapısını çalmıştı. Sarı- Lacivertliler bu paranın yanı sıra Michal Kadlec, Serdar Kesimal ve Selçuk Şahin’den birini Timsah’a vermeye hazır. Bursaspor cephesi ise takasa sıcak bakmıyor, 10 milyon Euro bonservis bedelinde diretiyor. Fenerbahçe ise 5 milyon Euro’luk teklifin ardından beklemeye geçti.

Borçlar ödenmezse...UEFA, Finansal Fair Play kuralları çerçevesinde Bursaspor’u 1 yıl Avrupa Kupaları’ndan men etmişti. Ayrıca Yeşil-Beyazlılar, UEFA’nın tespit ettiği borçlarını 31 Ocak’a kadar ödemezse, ekstradan 1 sene daha ceza alacak. Yeşil- Beyazlılar’ın ne kadarlık ödeme yapması gerektiği konusunda bir bilgi verilmedi. Ancak bu rakamın 15 milyon Euro olduğu iddiaları var. Fenerbahçe, acil paraya ihtiyacı olan Yeşil-Beyazlılar’dan haber bekliyor. Eğer Bursaspor, fiyat indirimini kabul ederek pazarlık masasına oturursa, Sarı- Lacivertliler de yeni bir teklifle 5 milyon Euro’luk önerisini biraz daha yükseltebilir. 'Ozan Real Madrid'e gitmeli'Taraflar arasında pazarlıklar sürerken Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Ozan Tufan’ı bırakmak istemediğini bir kez daha açıkladı. Deneyimli çalıştırıcı yaptığı son açıklamada, “Ozan çok konuşuldu ama sonra parası çok geldi. Peki o zaman neden konuşuyorsunuz? Bence Ozan Tufan giderse Chelsea, Barcelona veya Real Madrid’e gitmeli. Yükselen değerimiz ve o seviyelere çıkacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.
Yorumlar | 0
üye profil