Felç geçirerek komaya giren kadın 1998 yılında uyandı: 20 yılı silindi

2018 yılında felç geçirerek komaya giren Stevie Carter, 2 haftalık koma sürecinin ardından uyanan kadın 1998 yılında olduğunu ve ailesini tanımayarak, 'beni kaçıran yabancılar' ifadelerini kullandı. 

Yayınlanma Tarihi: 14.10.2020 10:52
Değiştirme Tarihi: 14.10.2020 10:52
Felç geçirerek komaya giren kadın 1998 yılında uyandı: 20 yılı silindi

36 yaşındaki Stevie Carter isimli kadın, 2018 yılının 12 Şubat günü başında şiddetli bir ağrı hissetti. Felç geçiren kadın beynindeki bir kan damarındaki küçük pıhtı yüzünden iki hafta boyunca komada kaldı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Stevie Carter o anları böyle anlatıyor: 

"Çok acı çekiyordum, çığlık atmaya başladım. O zamanki sevgilim ne olduğunu anlamadı ve panik yaptı. Ben bayıldıktan sonra ambulans çağırmış" Götürüldüğü hastanede iki hafta boyunca komada kalan kadın, uyandığında hayatının son 20 yılını hatırlamıyordu. Ailesini onu kaçıran yabancılar zanneden kadın, haftalar boyunca korkarak yaşadığını söyledi.

Haber ile ilgili metin girin!.

"1998 olduğunu düşündüm, kaçırıldım ve rehin tutuluyordum. Neler olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu, bu da doktorlarla ve ailemle pek iş birliği yapmadığım anlamına geliyor. Halüsinasyon görüyordum ve üzerimde deneyler yapılacağından emindim."

İki yıl boyunca hafıza kaybı ve diğer semptomlarla boğuşan kadın, henüz hafızasının tam olarak gelmediğini söylüyor. Yaşadıklarından sonra kendisi gibi hafıza kaybı ve inme yaşayan hastalara yardımcı olan bir vakıfta gönüllü olarak çalışmaya başladı.