5 yıldızla yollar ayrılıyor

13 yabancının 5'ine veda etmesi gereken F.Bahçe; Yobo, Krasic, Stoch, Holmen ve Cristian ile orta yolu bulmaya çalışacak.

Yayınlanma Tarihi: 29.06.2014 10:12
Değiştirme Tarihi: 29.06.2014 10:29
5 yıldızla yollar ayrılıyor

13 yabancılı F.Bahçe’nin 5 oyuncuyu elden çıkarması gerekecek. Ancak durum iç açıcı değil. Çünkü belirlenen futbolcuların taliplileri olmadığı gibi, aldıkları fazla ücretler de yeni kulüplerine gitmede en büyük engel.

Sarı-lacivertli yönetim her ne kadar İsviçre Yerel Mahkemesi’nden gelecek haberlere kilitlense de 14 Temmuz'da Samandıra’da toplanacak futbol takımının bu tarihten önce bu sorunları halletmesi gerekecek. Birçok oyuncunun menajeriyle görüşmeler başladı bile. Yönetim görüştüğü her oyuncudan fedakarlık isteyip orta yolu bulacak. Hatta Krasic örneğindeki gibi yarı ücret bile teklif edecek.   

Yobo
Yobo, İngiltere’de futbol oynamak istiyor. Nijerya Milli Takım’ıyla da turlar kovalayan futbolcunun piyasası olsa da 33 yaşında olduğu için futbolunun son baharında tek isteği oynamak. Maddiyatı dert etmiyor.
Krasic
Krasic'in ise tek talibi ülkesinden. Oyuncuya en fazla 800 bin Euro teklif edildi. Sırp oyuncu fedakârlık yapmayı kabul etti. F.Bahçe’den aldığı ücretten 750 bin Euro indirdi.
Stoch
Stoch için Yunanistan Ligi başlarda cazip gelse de F.Bahçe’nin kulüp bazındaki büyüklüğü Slovak oyuncuyu tekrar F.Bahçe serüvenine itti. Ersun Yanal’ın gözüne girmek istiyor. Takımda kalması zor gözükse de sürpriz bir ayrılık yaşanması durumunda tekrar kadroya girebilir. PAOK’a verilirken yarı yarıya ücreti ödenmişti, yine aynı strateji uygulanacak.
Holmen
Holmen'in de ücreti için onu isteyen Abdullah Avcı "Bizim bütçemizi zorlar" demişti. F.Bahçe bu mesaj üzerine Holmen için masaya oturduğunda kiralık formülünün dışında düşük bir ücretle elden çıkarmanın da formülünü arayacak.
Cristian
Cristian’ı isteyen Sivasspor’a Brezilyalı oyuncu “Benim aldığım ücret belli. Daha düşük bir ücrete oynamam” dedi. Yönetim Cristian’andan da oynadı yılların hatırına indirim talep edecek. Olmazsa yarı yarıya politikasını uygulayacak.