Fatma Sakar isimli şahıs görümcesinin evindeki 160 bin lira değerinde ziynet eşyayı arkadaşlarına çaldırdı

Adana'da oldukça tuhaf bir olay yaşandı. 22 Mayıs cuma günü 32 yaşındaki Fatma Sakar, görümcesinin evindeki eşyaları arkadaşlarına çaldırdı. Görümcesinin evinin yedek anahtarı bulunan şahıs 3 arkadaşı ile birlikte evde bulunan 160 bin lira değerinde ziynet eşyayı ve para olan çelik kasay çaldırdı. Olayı gerçekleştiren Fatma Sakar ve 3 arkadaşı tutuklandı.

Yayınlanma Tarihi: 28.05.2020 15:46
Değiştirme Tarihi: 28.05.2020 15:49
Fatma Sakar isimli şahıs görümcesinin evindeki 160 bin lira değerinde ziynet eşyayı arkadaşlarına çaldırdı

22 Mayıs Cuma günü Adana'da meydana gelen hırsızlık olayında iddiaya göre ailesiyle birlikte yazlığa giden Sezen N. isimli kişi çiçeklerini sulaması için anahtarını komşusuna verdi. Komşusu çiçekleri sulamak için Sezen N.'in evine gittiği sırada kapının açık olduğunu gördü ve hemen polise haber verdi.

Olay yerine gelen polis kilidin anahtarla açıldığını ancak üst kilidin kırıldığını tespit edince bölgede arama çalışmaları başlattı. 100 ayrı güvenlik kamerasını inceleyen polis yakın caddede ters istikamette bekleyen ve olay yerindeki kameralarda görülen bir araçtan şüohelenince araç sahibi İsmail P. bulundu. Araç sahibi İsmail P.,  ifadesinde otomobilin Süleyman A.(26) ve Mehmet A.'ya kiralandığını söyledi.  Gözaltına alınan bu kişiler de otomobili Ahmet Aktürk isimli kişiye verdiklerini söyledi.

İTİRAF ETTİLER

Gözaltına alınan Ahmet Aktürk, emniyetteki sorgusunda, Bülent Ünal (38) ve Ziver Akkurt (49) ile birlikte Sezen N.'nin evindeki içerisinde altın ve para olan çelik kasayı çaldıklarını itiraf etti. Bunun üzerine polis Bülent Ünal ve Ziver Akkurt'u da gözaltına aldı. Ünal'da  yakın arkadaşı Fatma Sakar'ın olay günü kendisini telefonla aradığını, görümcesi Sezen N.'nin evindeki çelik kasanın içerisinde 160 bin liralık ziynet eşyası ve nakit paranın olduğu söylediğini ve evin anahtarını verdiğini itiraf etti.  Bu bilgi üzerine Fatma Sakar da gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen kişilerden Bülent Ünal, Ziver Akkurt, Ahmet Aktürk ile Fatma Sakar tutuklandı. Süleyman A, ve Mehmet A. serbest bırakıldı. Çalınan altın ve paralarda sahibine teslim edildi.

DHA