Fatih Terim'den Transfer Açıklaması!

0-0 tamamlanan Eskişehirspor-Galatasaray maçı sonrasında Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 31.08.2013 00:08
Değiştirme Tarihi: 31.08.2013 00:55
Fatih Terim'den Transfer Açıklaması!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Eskişehirspor mücadelesi sonrasında Bruma transferi, Şampiyonlar Ligi grubu ve yabancı tercihi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bruma temaslarının her an mutlu son ile bitebileceğini söyleyen Terim, Bruma ile çok uzun zamandır temasımız var. Arkadaşlarımız görüşmeleri sürdürüyor. Neticelendi mi bilmiyorum ama bu hafta her şeyin belli olacağı bir haftaya giriyoruz. Başkan ve profesyonel arkadaşlarımız uğraşıyor. " ifadelerini kullandı.

"AMRABAT'IN İÇERİDE OLMASI GEREKTİĞİ İÇİN ONU SEÇTİM"

Yabancı tercihini Amrabat'tan yana kullanmasını da değerlendiren teknik adam, Şampiyonlar Ligi'nde birçok yabancımızı oynatabiliriz. Esasında her hafta içeride olmaları gerekir. Amrabat'ın da içeride olması gerektiği için onu tercih ettim. yarın birgün Dany de oynayabilir. Bu sefer başka bir yerlerden feragat etmek zorundayım. Bu maalesef bu sene böyle gidecek. Bunun yorgunluğu var, sakatlığı var. Lig başladı, milli takım, Şampiyonlar Ligi derken kupa başlayacak. Rotasyonların doğru oturması için bir şeyleri görmemiz lazım. " diye konuştu.

ŞAMPİYONLAR LİGİ DEĞERLENDİRMESİ

Şampiyonlar Ligi grubunu değerlendiren "Hakikaten zor bizim için. Gerek Real Madrid, gerek Juventus bu Şampiyonlar Ligi'nin en önemli 2 şampiyonu. Kopenhag da zaman zaman sürprizler yapan, değişik oyuncuları olan sert bir takım. Ama baktığımızda ilk 2 için 3 takımın daha önde olduğunu görüyoruz. Buradaki görüntümüzün çok dışında olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Oyuncularımız daha fazla koşacaklar, daha çok mücadele edecekler. Teslim olma gibi bir durumumuz yok. Yıllardır söylüyorum, şimdi karşılaşmasan sonra karşılaşacaksın. " şeklinde yorum yaptı.

"MİLLİ TAKIMA EN ÇOK TÜRK İNSANI YARDIM EDECEK"

Milli takım için beklentinin yüksek olmaması gerektiğini vurgulayan başarılı çalıştırıcı, "Çok büyük beklentiler içinde olmamak lazım. Ancak ben ülkenin milli takıma hiç yardım etmemesi gerektiği kadar etmesi gerektiğini düşünüyorum. Hep beraber bu işi en iyi şekilde getireceğiz. En iyisini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. En büyük beklentim, milli takıma en çok Türk insanı yardım edecek." diyerek sözlerini sonlandırdı.