Fatih Demircan: Pandemi döneminde yazılımcılık mesleği en çok parlayan meslek oldu

Oyuncu ve Manken Fatih Demircan, “Pandemi döneminde yazılım uzmanlarının değerleri bir kat daha fazlalaştı. Yazılımcılık mesleği en çok parlayan meslek oldu” dedi.

Yayınlanma Tarihi: 11.07.2021 17:43
Değiştirme Tarihi: 11.07.2021 17:43
Fatih Demircan: Pandemi döneminde yazılımcılık mesleği en çok parlayan meslek oldu

“Pandemiden önce de donanımlı yazılımcıların değerini bilen bazı sektörler vardı. Ama pandemi ile birlikte küçük esnaf dahi dijital platformlarda varlık göstermeye başladı” diyerek bu süreçte yazılımcıların nasıl öne çıktığını ifade eden Fatih Demircan sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bunun için gerekli olan internet sitesinin oluşturulmasında ve işletmeye göre özelleştirilmesinde mutlaka bir yazılımcı ile çalışmak zorunda olduğu kavrandı. Yazılımcılar internet sitelerinin işlerliğini sağlayan her türlü ayrıntıyı düzenleyebilen bir nevi iç mimar gibi çalıştılar. Hazır olan sitelerde dahi yapılması gereken pek çok ayarlamayı yazdıkları özel kodlarla düzenleyebilen yazılımcılar pandemi döneminde aranan elemanlar oldular. Yazılımcılık mesleği en çok parlayan meslek oldu.”

“Zaten oldukça karmaşık ve zor bir alan olduğu düşünülen yazılım sektöründe ortaya çıkan talep nedeniyle bizim gibi donanımlı yazılımcılar değeri bir kat daha fazlalaştı” diyen Fatih Demircan, yazılımcıların özellikle bazı sektörler için önemini de vurguladı.