Türkiye'nin en sevilen ilçe belediye başkanı Mustafa Demir

30 Büyükşehir Belediyesi İlçe başkanları arasında yapılan ankette % 57,2’lik oy oranıyla Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir zirvedeki yerini aldı.

Yayınlanma Tarihi: 20.01.2015 15:47
Değiştirme Tarihi: 20.01.2015 16:20
Türkiye'nin en sevilen ilçe belediye başkanı Mustafa Demir

Andy-AR Araştırma Şirketi’nin, Ocak ayında 30 büyükşehirde yaptığı "Yerel Yönetimler Performans Araştırması"nda % 57,2 ile en çok oyu alan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, En Başarılı İlçe Belediye Başkanı oldu.

ANDY-AR Strateji Geliştirme ve Sosyal Araştırmalar Merkezi, 30 büyükşehirde yaptığı anketlerde, belediye başkanlarının 30 Mart Yerel Seçimleri'nden sonra 9 aylık performanslarını analiz etti. 

12 Aralık 2014 - 15 Ocak 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen ankette katılımcılara "30 Mart 2014 yerel seçimlerinden sonra geçen zamanı değerlendirecek olursanız, belediyenizin hizmetlerinden memnun musunuz?" sorusu yöneltildi. Katılımcıların yüzde 50 ve üzerinin ‘Memnuniyet’ yanıtı verdiği ankette, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, belediye başkanları arasında yüzde 57,2 oy oranıyla en yüksek oyu aldı. Son beş yılda başarı grafiğini sürekli yükselten Fatih Belediye Başkanı, bu yıl adını zirveye taşıdı.

Anket sonuçlarını değerlendiren Mustafa Demir şunları söyledi:

‘’Fatih halkının bize olan yakın ilgisi, sevgisi ve Fatihlimiz ile birlikte yaptığımız çalışmalar sayesinde, bu başarıyı elde ettik. Binden fazla belediye çalışanı arkadaşım ve şahsım adına bize bu onuru veren Fatihlilere teşekkür etmek isterim.’’

2004 Yerel Seçimleri’nde Fatih Belediye Başkanı seçilen Mustafa Demir, belediye başkanlığının üçüncü döneminde hizmet vermeye devam ediyor. Tarihi Yarımada, 2009 Yerel Seçimleri’nden sonra Fatih ile Eminönü ilçelerinin birleşmesinin ardından Mustafa Demir’in hizmet alanında yer alıyor. Kentsel dönüşüm, eğitim, bilişim, tarihi eser restorasyonu, sosyal belediyecilik gibi birçok alanda ilk ve örnek olacak projelere imza atan Demir, ‘Marka ve Akıllı Şehir’ oluşturma yönünde çalışmalarına devam ediyor.