Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Facebook'tan 2016'nın son özelliği devrede: Grup görüntülü sohbet

Facebook'tan 2016'nın son özelliği devrede: Grup görüntülü sohbet

Facebook 2016 yılı bitmeden Messenger üzerinde grup olarak görüntülü sohbet edebilme özelliğini devreye aldı. Facebook bu yenilikle bir ihtiyacı daha kolayca kaşıladı

29.12.2016 11:36

Sosyal medya devi Facebook her geçen gün kullanıcılarına hayatı kolaylaştıracak özellikler sunmaya devam ediyor. Son olarak Facebook Messenger üzerinde grup halinde görüntülü sohbet imkanı geliştirildi. Bu sayede birçok farklı noktadaki kullanıcılar aynı anda görüşebiliyor. Facebook bu özelliğiyle bizlere kullanıcılarının zaman kullanımına ne kadar önem verdiğini bir kez daha gösterdi.

Facebook, "Grup Görüntülü Sohbet" yeniliği için aşağıdaki açıklamayı yaptı.

Yılın kapanışında, en çok talep edilen Facebook Messenger özelliğini - gruplar halinde görüntülü sohbet etme olanağı - başlatmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Facebook Messenger'da Grup Görüntülü Sohbeti, yüz yüze bağlantıda kalmanın basit ve kesintisiz olmasını sağlar. Bugünden itibaren Group Video Chat, Android ve iOS cihazlarına ve dünya genelindeki Facebook Messenger'ın masaüstü sürümüne geçiyor.

Herkesin güncel kalması, bir aile tatili planlaması veya birkaç fıkra paylaşması gibi birçok farklı nedenden dolayı giderek daha fazla insan grup halinde mesajlaşmayı kullanıyor. Her ay Facebook Messenger'da 245 milyon insan video görüşmesi yapmakta olan Facebook Messenger'da, şimdi grup sohbetlerinizi nerede olursanız olun yüz yüze görüşmeler yapabilmenizi sağlıyoruz - ister sokağın ortasında isterse de Dünya. Yüz yüze grup halinde canlı sohbet, metin yeterli gelmediğinde veya FOMO'nun önemli bir vakasına sahip olduğunuz anlık anlar için idealdir. Yeni bir işiniz (veya kolejde) bulunan haberleri paylaşmanın, çocuklarınızın mutlu bir doğum gününü kutlamalarını, sevdikleri kişilere eğlenceli bir hikaye anlatmalarını veya eğlenceli 3D maskeler giyerken arkadaşlarınızı canlı gördüklerini bildirmelerinin en iyi yoludur (iOS Yalnızca şu an için - Android çok yakında geliyor) günlük konuşmalara.

İşte nasıl işe yarıyor

Grup Görüntülü Sohbeti kullanımı son derece kolaydır (ve elbette wifi üzerinden ücretsizdir!). Her seferinde en fazla altı kişiyi görebilirsiniz ... ancak grubunuz biraz daha büyük olursa lütfen endişelenmeyin; çünkü 50 kadar arkadaş katılabiliyor ve yalnızca sesli olarak dinlemeyi seçiyor veya kamera ile katılmayı seçiyor. 6 kişiden fazla kişi görüştükten sonra, hakim olan hoparlör tüm katılımcılara gösterilir.

Başlamak için Facebook Messenger'ın en yeni sürümüne ihtiyacınız olacak. Tek yapmanız gereken mevcut bir grup sohbetine atlamak veya yeni bir grup sohbeti oluşturmaktır. Ardından, görüntülü sohbete girmek için ekranın sağ üst köşesindeki video simgesine hafifçe dokunun; gruptaki herkes bilgilendirilir. Her kişi hazır olduklarında tek bir dokunuşla katılabilir. Fazla bir dürtmek için, sadece birkaç kişiyi veya grubun tamamını doğrudan arayabilirsiniz.

Arkadaşlarımıza ve ailenize onlara ne kadar önem verdiğimizi ve önümüzdeki yıl için en iyi dileklerimi iletmek için yılın zamanı geldi. Size, nerede olursanız olun, en çok sizinle yüz yüze sohbet edebilmenizi sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Düşündüğünüzü duymak istiyoruz.

Yorumlar | 0
üye profil