Facebook mesajıyla gelen korkunç ölümlerin cezası belli oldu

KKTC’de 4 akademisyen kadının yaşamını yitirdiği kazaya karışan 34 yaşındaki Çiğdem Altınfincan’a 5 yıl hapis veren mahkeme iyi halden cezayı 3,5 yıla düşürdü.

Yayınlanma Tarihi: 04.02.2015 11:37
Değiştirme Tarihi: 04.02.2015 12:21

Lefkoşa-Güzelyurt karayolunda 22 Ocak 2014 tarihinde akıl almaz bir trafik kazası gerçekleşti. 34 yaşındaki Çiğdem Altınfincan’ın direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu aracı orta refüje çarptı. Havalanan Otomobil, karşı şeritte seyir eden bir başka otomobilin üzerine düştü. Araç daha sonra yoldan geçen başka bir araca çarparak durabildi. Otomobilin tavanına çarptığı araçta bulunan Lefke Avrupa Üniversitesi öğretim görevlileri İmge Kozok (27), Ayşe Hadımcı Candemir (30), Figen Arkın (38) ve Dilek Yılmaz (34) hayatını kaybetti. Kazada aralarında Çiğdem Altınfincan’ın da bulunduğu 4 kişi ise yaralandı. Tedavisi sonrası ise Altınfincan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yıldır süren ve sonuçlanan davada, 4 kişinin ölümüne neden olan Çiğdem Altınfincan’a 5 yıl hapis cezası verildi. Mahkeme, iyi halden cezayı 3,5 yıla düşürürken bir yıldır cezaevinde olan Altınfincan 28 ay sonra tahliye olacak.

Haber ile ilgili metin girin!.
Facebook’tan mesaj yazarken kaza yaptı
Mahkemeye delilleri sunan emniyet ise, kaza sırasında Çiğdem Altınfincan’ın cep telefonundan Facebook iletisi yazdığını iddia etti. Mahkemede iddialar üzerine Çiğdem Altınfincan’ın kullandığı operatör ile yazışma yaparak 22 Ocak saat 17.15 sıralarında Altınfincan’ın cep telefonundan ‘data’ alışverişi yapıp yapmadığının tespit edilip mahkemeye sunulmasını istedi. Tespit sonunda Altınfincan’ın o saatlerde ileti yazdığı belirlendi.  Bu tespit sonrası ise Çiğdem Altınfincan, duruşmanın uzamasının olayın yeniden yaşanmasına neden olacağını belirterek, aleyhine getirilen tüm davaları kabul ederek, “Cansız bedenlerin izletilmesine dayanamıyorum. Bu dava bir an önce bitsin, yaşanan ızdırap son bulsun” dedi. Bir yıl süren dava ise dün sonuçlandı. Kararda Altınfincan’nı 8’de 8 kusurlu bulan mahkeme 4 kişinin ölümüne, iki kişinin de yaralanmasına sebebiyet vermekten Altınfincan’a sadece 5 yıl hapis cezası verdi. Cezasında da iyi hal indirimi uyguladı.
İlgili Sayfalar: Playlist