Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Facebook 'Güvende misin?' uygulamasını kullanıma açtı

Facebook 'Güvende misin?' uygulamasını kullanıma açtı

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde meydana gelen patlamalar sonrası "Güvende misin?" mesajı yayınladı.

29.06.2016 00:10

Facebook, 2014 yılından bu yana afet durumlarında bölgede bulunan kullanıcıların güvende olup olmadığını bildirmeleri amacıyla devreye soktuğu 'güvende misin' uygulaması istanbul Atatürk Havalimanı'ndaki patlama sonrası da devreye girdi.

Facebook İstanbul'daki kullanıcılarına gönderdiği bildirim ile 'Güvende misin? diye soruyor ve verilen yanıtları kişilerin arkadaşları ile paylaşmasını sağlıyor.

Ankara, Paris ve Brüksel'de kullanılmıştı
Uygulama ilk olarak geçtiğimiz Kasım ayında Paris'te düzenlenen terör saldırısı sonrası gündeme gelmişti. Uygulama Ankara'daki Kızılay patlaması, Brüksel'deki terör saldırısı sonrası da uygulanmıştı.

Facebook, terör saldırısının ardından o bölgedeki kullanıcılara otomatik olarak "Güvende misin?" mesajı yöneltiyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

'Güvende misin?' uygulaması nedir?
Safety Check uygulaması, Facebook'un terör saldırılarında ve acil durumlarda olayın gerçekleştiği bölgedeki Facebook kullanıcılarının güvenliğini teyit etmesi amacıyla kullanılıyor. İlk olarak 2015 Kasım ayındaki Paris saldırılarında devreye sokulmuştu. Sonrasında Ankara'daki patlamalarda da Facebook tarafından kullanıma açılmıştı. Uygulamada kişiler kendilerinin hayatta olduğunu belirtebildiği gibi, bir arkadaşının hayatta olduğunu da işaretleyebiliyor.

Yorumlar | 0
üye profil