Canlı bomba alarmı! 81 ilde aranıyorlar...

Terör örgütü IŞİD üyesi oldukları ve sansasyonel bir eylem için Suriye'den giriş yaptıkları belirlenen 1'i yabancı 4 şüphelinin yakalanması için tüm il ve ilçe emniyet müdürlükleri harekete geçti.

Yayınlanma Tarihi: 24.10.2015 09:31
Değiştirme Tarihi: 24.10.2015 13:39
Canlı bomba alarmı! 81 ilde aranıyorlar...

Emniyet ve istihbarat birimleri, terör örgütü IŞİD üyesi 1'i yabancı 4 kişinin sansasyonel bir eylem için kısa süre önce Suriye'den giriş yaptıklarını tespit etti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Türkiye'de uçak veya gemi kaçırmak ya da bir miting alanında eylem gerçekleştirmek üzere talimat aldıkları kaydedilen teröristlerden 3'ünün "Dokumacılar" olarak bilinen ve hakkında soruşturma açılan gruba bağlı oldukları belirtildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yakalanmamak için sahte kimlik kullanan teröristlerin fotoğrafları, kimlik ve sahte kimlik bilgileri basınla paylaşıldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

1993 adıyaman doğumlu Ömer Deniz D.'nin Emre Kaya adına, 1983 Adana Yüreğir doğumlu Savaş Y.'nin Hamza Tonbak adına, 1995 Adıyaman doğumlu Muhammet Zana A.'nın Murat Özalp adına ve 1995 Kazakistan doğumlu kadın terörist Walentina S.'nin, Yıldız Bozkurt adına sahte kimlik taşıdıkları belirtildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yetkililer, şüphelileri gören vatandaşların polise ihbarda bulunmaları konusunda uyarıda bulundu.