Evlilik vaadiyle kandırdılar! 1'i polis, 2 kişi tutuklandı

Çatalca'da meydana gelen olayda Fuat A. isimli vatandaş, Bulgaristan uyruklu bir kadınla evlendirme vaadiyle dolandırıldı. Konuyla ilgili 1'i polis olmak üzere 2 kişi tutuklandı. 

Yayınlanma Tarihi: 22.02.2021 14:33
Değiştirme Tarihi: 22.02.2021 14:33
Evlilik vaadiyle kandırdılar! 1'i polis, 2 kişi tutuklandı

İstanbul Çatalca'da yaşanan olayda Fuat A., internet üzerinden Bulgaristan uyruklu bir kadınla tanıştı. Kadın, Türkiye'ye gelip evlenebilmeleri için Fuat A.'dan para istedi. Buna inanan Fuat A., kadının söylediği banka hesabına 3 defa olmak üzere toplam 53 bin lira para gönderdi. Sonra da kadına ulaşamadı. Dolandırıldığını anlayınca da Çatalca İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek yardım istedi. Ekiplerin çalışmasıyla Fuat A.'nın para yatırdığı hesabın sahibinin Edirne İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Bülent Ç. olduğu anlaşıldı. Bülent Ç.'nin hesaplarında yapılan incelemelerde son 1 ay içerisinde 200 bin liralık para giriş ve çıkışlarının olduğu tespit edildi. 

Hesap hareketlerini mercek altına alan polisler hesaba gelen paraların yatırıldıktan hemen sonra Mehmet Emin K.'ya havale edildiği tespit edildi. Takibe alınan Mehmet Emin K.'nin hesabına para yatırılır yatırılmaz ATM üzerinden parayı çektiği görüldü. Bunun üzerine Mehmet Emin K. ve polis memuru Bülent Ç., Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınarak Çatalca'ya getirildi. Şüpheliler Mehmet Emin K. ve polis memuru Bülent Ç.'nin evlerinde yapılan aramalarda bilgisayar, telefon, çok sayıda kredi kartı ve sim kartı bulundu. 2 şüpheli sorgulanmalarının ardından Çatalca Adliyesi'ne sevk edildi. Nöbetçi mahkeme 2 şüphelinin de tutuklanmasına karar verdi.

Öte yandan olayla bağlantılı olduğu düşünülen Edirne İl Jandarma Komutanlığı Kapıkule Sınır Kapısı'nda görevli asker Ö. B. de açığa alındı. Fuat A.'ya tuzak kurarak ondan para isteyen kadının yakalanması için çalışmalar sürdürülüyor.