Evli çiftlerin flört ve nişanlılık döneminde ne kadar harcadıkları belli oldu

Yapılan bir araştırmaya göre, flört ve nişanlılık dönemlerinde ortalam 2 yıl geçiren çiftlerin harcadıkları para miktarı belli oldu. Araştırmaya göre, flörtün ilk aylarında yapılan her buluşmada 500 TL, flört döneminin ikinci ayı itibariyle 350 TL'ye geriliyor. İşte dikkat çeken haberin ayrıntıları...

Yayınlanma Tarihi: 20.12.2021 16:12
Değiştirme Tarihi: 20.12.2021 16:12
Evli çiftlerin flört ve nişanlılık döneminde ne kadar harcadıkları belli oldu

Avantajix tarafından yaşları 27 ila 35 aralığında olan ve evvli 1000 kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre, flört ve nişanlılık döneminde 2 yıl geçiren ve evlenen çiftlerin bu süreçte harcadıkları para 36 bin TL. Yani, bu da aylık 1500 TL'ye denk geliyor.

Araştırmaya göre evlendiğiniz kişiyle ilk yılda, ikinci yıla göre daha fazla harcıyorsunuz. Verilere göre, ilk yılda 20 bin TL harcama yapılıyor.

Yapılan araştırmaya göre flört aşamasına gelmiş her çift, ilk aylarındaki her buluşmada 500 TL harcama yapıyor. Bu tutar, flört döneminin ikinci ayı itibarıyla 350 TL'ye geriliyor. İkinci yıllarında daha oturaklı bir ilişkiye sahip olan çiftlerin buluşma başına yaptığı harcama, 250 TL'ye geriliyor. 


Sevgililer günü, doğum günü ya da diğer özel günler için alınan hediyelerin maliyeti 3.000 TL'ye ulaşırken ikinci yılın hediye maliyetleri ise 2.500 TL'ye düşüyor. Evlilik teklifi yapmanın ortalama maliyeti ise 1.500 TL.

Avantajix, sevgili olan çiftlerin hesap ödemelerini nasıl yaptığını da ortaya çıkardı. Yapılan araştırmaya göre erkekler, özellikle de ilk ay çok daha fazla ödeme yapıyorlar. Ancak ikinci ay itibarıyla bu durum değişiyor. Öyle ki çiftlerin yüzde 45 gibi ciddi bir bölümü, ikinci ay itibarıyla Alman usulü ödeme yapıyor. Kadınların yalnızca yüzde 5'i, hesap ödemesini tek başına üstlendiğini söylüyor...

Kaynak: Webtekno

İlgili Sayfalar: Playlist