Evlenmek istemediği için yapmış: Şanlıurfa'daki tinerli vahşette baba tutuklandı

Şanlıurfa'da evlenmek istemediği için babası tarafından tiner dökülerek ateşe verilen ve hayatını kaybeden 13 yaşındaki Suriye uyruklu Amara Dwla hayatını kaybetti. Olay sonrası gözaltına alınana baba Ahmet Mohammad Dwla tutuklanırken, 12 yaşındaki kız kardeşi Lamur Dwla devlet korumasına alındı.

Yayınlanma Tarihi: 04.09.2021 13:17
Değiştirme Tarihi: 04.09.2021 13:17
Evlenmek istemediği için yapmış: Şanlıurfa'daki tinerli vahşette baba tutuklandı

Olay, önceki gün Şıhmaksut Mahallesi'nde meydana geldi. Aslen Filistin asıllı olan Suriye uyruklu Ahmet Mohammad Dwla, kızları Amara ve Lamur Dwla (12) ile birlikte 4 ay önce Sıhmaksut Mahallesi'ndeki bir eve yerleşti. İnşaatlarda kalıpçı ustası olarak çalışan baba Dwla, kızı Amara'yı evlendirmek istedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Kızının buna karşı çıkmasına kızan baba, Amara'yı dövdükten sonra banyoda üzerine tiner dökerek ateşe verdi. Baba, sesin duyulmaması için yüksek sesle müzik açtı, sonra küçük kızı ile evden kaçtı. Kapıyı kırıp içeri giren komşuları tarafından çağırılan ambulansla hastaneye kaldırılan Amara Dwla doktorların tüm müdahalesine karşın kurtarılamadı. Amara Dwla'nın, hastaneye götürülürken babası ve kız kardeşinin ismini verdiği ortaya çıktı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Ölen kızın ifadesi üzerine harekete geçen polis, Ahmet Mohammad Dwla ile Lamur Dwla’yı yolda yürüdükleri sırada gözaltına aldı. Emniyette yapılan sorgusunda suçunu kabul etmeyen Ahmet Mohammad Dwla, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, kızı Lamur Dwla ise devlet koruması altına alındı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Morga kaldırılan Amara Dwla’nın cenazesinin 3 günlük defin sürecinde yakınları gelmezse kimsesizler mezarına defnedileceği bildirildi.

Haber ile ilgili metin girin!.