Evinde bulunmuştu: Rus güzellik uzmanı Vera Chikareva'nın ölümüyle ilgili yeni gelişme

Ankara'nın Çankaya ilçesinde yaşayan 35 yaşındaki Rus güzellik uzmanı Vera Chikareva, 7 aralık günü evinde ölü bulunmuştu. Yürütülen soruşturmayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Genç kadının tırnak altından alınan doku örnekleri incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Öte yandan Vera Chikareva'nın ölümüyle ilgili herhangi bir gözaltı işleminin de yapılmadığı belirtildi. 

Yayınlanma Tarihi: 11.12.2020 14:41
Değiştirme Tarihi: 11.12.2020 14:41
Evinde bulunmuştu: Rus güzellik uzmanı Vera Chikareva'nın ölümüyle ilgili yeni gelişme

Ankara'nın Çankaya ilçesine bağlı İlkbahar Mahallesi'ndeki lüks sitede yaşayan Vera Chikareva, 7 Aralık Pazartesi günü evinde ölü bulundu. Daha önce boşanma aşamasındaki eşi Salih G.'nin kendisine şiddet uyguladığı iddiasıyla gündeme gelen Chikareva'nın ölümüyle ilgili, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

CESEDİ BULUNDUĞUNDA 5-6 GÜNLÜKMÜŞ

Yapılan ön otopside Chikareva'ın cesedinde darp ya da kesici ve delici alet izine rastlanmadı. Cesedin, bulunduğunda 5-6 günlük olduğu tahmin edilirken, Chikareva'nın ölümü sırasında herhangi bir kimseyle temas edip etmediğinin, boğuşma yaşayıp yaşamadığının tespiti için tırnak altından doku örnekleri alındı.

Ayrıca savcılığın talimatıyla polis, sitenin güvenlik kamera görüntülerini inceledi. Görüntülerden Chikareva'nın öldüğü tahmin edilen tarihten önce ve sonra eve girip çıkan olmadığı belirlendi.

Savcılık, Chikareva'nın ölümünde şüphe kalmaması için tırnak altından alınan doku örnekleriyle evde toplanan diğer delilleri incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu'na gönderdi.

DHA