Facia ucuz atlatıldı

Elazığ'da 2 katlı kerpiç bir evin arka bölümü tamamen yıkıldı. Yaşlı çifte ait evde bulunan 7 kişi kendilerini dışarı atarak kurtuldu.

Yayınlanma Tarihi: 11.02.2015 00:04
Değiştirme Tarihi: 11.02.2015 00:04
Facia ucuz atlatıldı

Olay, Elazığ'ın merkez Kızılay Mahallesi Ay Sokak'ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Fikri ve Ayşe Yıldırım çiftinin oturduğu 2 katlı kerpiç evin arka kısmı bir anda yıkıldı. Yıkılma seslerini duyan yaşlı çift, o anda evde bulunan çocukları ve torunlarıyla birlikte aşağı kaçarak kurtuldu. Yıkıntı nedeniyle aşağıda bulunan ahırda 2 büyükbaş havyan mahsur kaldı. Çevredekiler durumu polis ve itfaiye ekiplerini bildirdi. Olay yerine gelen Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, hayvanları mahsur kaldıkları yerden kurtarırken, poliste çevre güvenliğini aldı.

Yıldırım çiftinin çocukları çatlama sesini duymalarının ardından aşağı koşarak indiklerini ve 5 dakika ile hayatlarının kurtulduğunu söyledi. Anne Ayşe Yıldırım ise, "Evde bulaşık yıkıyordum, duvarlar birden bire yıkıldı. Ev çöktüğünde içeride 7 kişi vardık, aşağı kaçarak indik" dedi.

2007 yılında yaşanan depremin ardından her yıl bazı evlerin yıkıldığını aktaran Mahalle Muhtarı Mehmet Çökmez, "Ev çöktüğü ile ilgili bize haber geldi. Geldik evin arka tarafı tamamen çökmüştü. Göçük altında hayvanlar kalmıştı, kurtardılar. Bu mahallenin genelinde bu durumu yaşanabilir. 2007 depreminde 41 ev yıkılmıştı. Bu bölgenin biran önce kentsel dönüşüme alınması lazım" şeklinde konuştu.

Polis ekipleri tarafından evin bulunduğu sokağın her tarafına da şerit çekildi. Polis arka kısmı yıkılan ev ile yanında bulunan eve girilmemesi uyarısında bulundu.

İlgili Sayfalar: Playlist