Evde tek olan kadını spreyle bayıltıp, altınlarını çaldılar!

İstanbul Fatih’te yaşanan olayda, iki kişi zilini çaldıkları kadını önce spreyle bayılttılar, sonra evdeki altın ve ziynet eşyasını çaldılar. 

Yayınlanma Tarihi: 16.12.2020 20:25
Değiştirme Tarihi: 16.12.2020 20:25
Evde tek olan kadını spreyle bayıltıp, altınlarını çaldılar!

Saat 15.30 sıralarında Topkapı Urban Sokak'taki 3 katlı binanın ikinci katında meydana gelen olayda iki kişi, apartmana girerek Vahide Odacıl isimli kadının zilini çaldı.  Zanlılar, kapının açılmasıyla evde tek başına olan kadının yüzüne sprey sıkmaya başladı. Yere yığılan kadın, bilincini kaybetti. İki gaspçı, yatak odasına girerek kadına ait içinde altın bilezik, yüzük olan yaklaşık 10 TL değerindeki ziynet eşyasını çalıp kaçmaya başladı. Vahide Odacıl, kendine geldiğinde oğlunu aradı. Oğlu da durumu polise bildirdi. Olay yerine ekipler, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

"KENDİMİ KÖŞEDE BULDUM"

Olayı anlatan Vahide Odacıl, “Birden bire kapı çalındı. Ben de otomatiğe bastım. Sonra kapıyı açtım kim o diye, sizin gibi mesafede karşımda iki kişi duruyordu. Ben de kim olduklarını bilmeye kalmadan sprey sıktılar. Ben kedimi şurada köşede buldum. Bir daha da ayılamadım çünkü üzerinde yarım saat-bir saat geçmişti. Kalktığımda yatak odasındaydılar, orada ziynet eşyamız vardı, onu aldılar. Ben yalnızdım, normal maske vardı, gözlerinden tanıyamadım. Hiç konuşmadılar. Sormaya fırsatım da olmadı. Kimsiniz demeye fırsatım olmadı. Para yoktu, bilezik ve küçük altın vardı. Normalde eşimle kalıyorum, pandemi dolayısıyla işe gidiyordu. İşe gidince tek başıma kaldım” dedi. 

(İHA) 

İlgili Sayfalar: Playlist