Eurovision'un kazananı belli oldu!

Yayınlanma Tarihi: 11.05.2014 01:45 | Değiştirme Tarihi: 11.05.2014 05:31

59. Eurovision Şarkı Yarışması bu yıl, Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da düzenlendi.Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da bu yıl 59'uncusu düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışmasını Avusturya temsilcisi Conchita Wurst kazandı.

59. Eurovision Şarkı Yarışması bu yıl, Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da düzenlendi.Danimarka'nın başkenti Kopenhag'daki 59'uncu Eurovision Şarkı Yarışması finalinde yarışan 26 ülkenin temsilcileri sahne performanslarını sergiledi.

Haber ile ilgili metin girin!.Bu yılki yarışmada eşcinsellerin yoğun ilgi gösterdiği sakallı kadın görüntüsüyle farklı bir imaj çizen Avusturya temsilcisi Conchita Wurst kazandı. 59. Eurovision Şarkı Yarışması'nı bu yıl 290 puanla Avusturya kazandı.Eurovision'da İlk 4:Avusturya 290Hollanda 238İsveç 218Ermenistan 176 'BİZ BİRİZ VE DURDURULAMAYIZ'Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da yapılan 59’uncu Eurovision Şarkı yarışmasını en çok tartışılan yarışmacı olan Avusturyalı Conchita Wurst (25) kazandı.Wurst, ödülünü alırken “Bu geceyi barış ve özgürlüğün hakim olduğu bir geleceğe inanan insanlara adıyorum. Siz kim olduğunuzu biliyorsunuz. Biz biriz ve durdurulamayız” diye konuştu.Upuzun saçları, koyu renk sakalları ve cüretkar giysileriyle Wurst, 290 puan toplayarak birinci oldu. Hollanda 238 puanla ikinci, isveç ise 218 puanla dördüncü oldu. Türkiye’nin yarışma puanlamasına itirazları nedeniyle katılmadığı yarışmada, kurallar gereği doğrudan finale katılan Fransa’nın sonuncu olması dikkat çekti. Haber ile ilgili metin girin!. UKRAYNA'DAN RUSYA'YA 4 PUANBir diğer ilginç gelişme ise, Kırım meselesi nedeniyle yaşanan gerginliğe rağmen Ukrayna’nın Rusya’nın temsilcisine 4 puan vermesi oldu. Eurovision tarihinde Avusturya bügüne kadar bir kez birinci çıkarabilmişti.