Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Dondurmanın içine öyle bir şey kattılar ki!

Dondurmanın içine öyle bir şey kattılar ki!

Geçtiğimiz günlerde kokainli çay haberine konu olan İtalya bu kez esrar aromalı bir dondurmayla gündemde...

29.12.2015 16:12

İtalya’nın kuzeyindeki Alassio kasabasında, Reggae müziğinin unutulmaz Jamaikalı ismi Bob Marley’e ‘saygı duruşu’ için esrar aromalı dondurma üretildi. Sputniknews'in geçtiği habere göre Alassio’daki bir dondurmacı ve kenevirin sağlık için faydalı olduğunu savunan yerel Canapa Ligura kurumunun ortak hazırladığı esrarlı dondurmanın sloganı “Tadı iyi, etkisi iyi.”

Nitekim üreticilere göre, birkaç gün içinde halkın beğenisine sunulması planlanan dondurmanın içinde yüksek oranda yağ asidi var. Bu da kolesterol, akne, egzama, solunum hastalıkları ve damar sertliği gibi sorun ve hastalıklarla başa çıkmayı kolaylaştırıyor.

Radikal'in hanberine göre şu ana kadar söz konusu dondurmayı deneyip sosyal medyada deneyimlerini paylaşanların herhangi bir uyuşturucu etkisi hissetmedikleri için hayal kırıklıkları yaşadıklarını aktardıkları görülüyor.

Öte yandan bugüne kadar yapılan esrarlı dondurma girişimleri pek başarılı olmadı. İzlanda’da da şubatta kendi esrarlı dondurmalarını yapan bir çift halüsinasyon görmeye başlayınca hastaneye kaldırılmıştı.

Yorumlar | 0
üye profil