E-Strateji ile küçük esnafa bir tıkla destek

Uzmanlar küçük esnafın bir tık uzağına geldi. Avrupa Birliği tarafından desteklenen Strateji E-Eğitim süreci, işletmelere yol gösterecek.

Yayınlanma Tarihi: 18.11.2015 09:19
Değiştirme Tarihi: 18.11.2015 09:19
E-Strateji ile küçük esnafa bir tıkla destek

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Strateji E-Eğitim süreci, küçük işletmelerin strateji dengelerini ele alarak bu işletmelere yol gösteren bir yapı oluşum içerisine giriyor.

Projeyi Türkiye’ye taşıyan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğr. Üy. Abdülkadir Hızıroğlu, Proje ile kobi olarak nitelendirilen işletmelere, doğrudan hedef kitlelerine ulaşmaları için sağlanacak Teknik ve yönetimsel amaçların birleştirilmesine yönelik öneriler sunduklarını dile getirdi. Proje de, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi işletme Fakültesi , Sakarya Üniversitesi, KOSGEB ayrıca Avusturya’dan MERIG- (Multidisipliner Avrupa Araştırma Enstitüsü Graz ) , Fransa’dan CMA (Vacluse El Sanatları ve Esnaf Odası) ile çalışmayı beraber yürüten Hızıroğlu, www.step.ybu.edu.tr adlı internet sitesi üzerinden kobilere sunulacak eğitim 4 farklı dilde ve 10’ar adet eğitim sürecini kapsadığını da belirtti. Bu işlemleri takip edecek olan kobiler, bu yapıdan destek alabilecekler. Eğitim platformunun ücretsiz ve Avrupa Birliği tarafından denetlenmesi, Strateji E-Eğitim Projesini daha geniş kitlelere ulaşabilir hale getiriyor.

Bu eğitimlerin sonucunda, küçük ve mikro işletmelerin rekabet gücünün artırılması ve Türk ekonomisine can vermesi amaçlanıyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.