Eskişehir'deki terk edilen evde küp bulundu!

Eskişehir'de yaşanan olayda, Mehmet Ateş isimli vatandaş, girdiği anne ve babasına ait Bilecik'in İnhisar ilçesindeki eski evde toprağa gömülmüş küpün içinde üzüm pekmezi buldu. 

Yayınlanma Tarihi: 15.12.2020 13:04
Değiştirme Tarihi: 15.12.2020 13:04
Eskişehir'deki terk edilen evde küp bulundu!

 

65 yaşındaki Mehmet Ateş, Koyunlu köyündeki iki katlı evi aile büyükleriyle gezerken, binanın yan girişinde bulunan merdivenin altında, toprağa gömülmüş ve üst kısmı açığa çıkmış bir küp fark etti. Ateş, küpün içinde annesinin yıllar önce yaptığını tahmin ettiği üzüm pekmezine rastladı. 

"MUTLU ETTİ..."

Mehmet Ateş, 1993 yılında babasının, 1999'da da annesinin vefat ettiğini ve yıllardır evlerinde kimsenin yaşamadığını belirten Ateş, en son lise yıllarında yaşadığı eve seneler sonra ablası ve yeğenleriyle girdiğini anlattı. Evi gezerken çocukluk ve gençlik anılarını hatırladıklarını anlatan Ateş, şöyle konuştu: "Evimizin anahtarı bir arkadaşımızdaydı. Ablamlar 'Babaevimizi görmek, gezmek istiyoruz' dediler. O vesileyle önce evi dolaştık, o sırada bu küpü fark ettik. Ablam küpe doğru yaklaşırken ben 'İnşallah altın vardır' diye espri yaptım. Daha sonra bulunduğu yerden çıkardık, içinde pekmez olduğunu gördük. 21 yıl önce kaybettiğimiz annemizin hazırladığı pekmeze rastlamak bizi mutlu etti. Pekmezin 1980-1990 yıllarında yapılmış olduğunu tahmin ediyoruz. Annem uzun yıllar saklamak için küpün etrafını sıvamış. Biz hemen aldık, yedik tabii. Normal pekmezlerden daha tatlı ve koyu."

Haber ile ilgili metin girin!.(AA)