Eskişehir'de mutant virüs iddiası! 98 kişi karantinada

Eskişehir'de meydana gelen olayda, 98 kişinin yaşadığı 10 katlı apartmandaki 14 kişinin koronavirüs testleri pozitif çıktı. Bu nedenle diğer dairelerde yaşayanlar için de 10 gün karantina uygulaması başlatıldı. 

Yayınlanma Tarihi: 09.02.2021 12:44
Değiştirme Tarihi: 09.02.2021 12:44
Eskişehir'de mutant virüs iddiası! 98 kişi karantinada

Eskişehir'de Tepebaşı ilçesine bağlı Batıkent Mahallesi, Özenç Sokak'taki 10 katlı apartmanda yapılan koronavirüs testi sonucuna göre 14 kişide koronavirüs tespit edildi. Tepebaşı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu da, apartmanın 10 gün süreyle karantinaya alınmasına karar verdi. Polis ekipleri, apartmanın girişini güvenlik şeridi çekerek kontrol altına aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan apartman yöneticisi Avni Öndül, herkese test yapıldığını ancak pozitif sonuçların mutasyonlu olup olmadığı hakkında kendilerine bilgi verilmediğini belirtti. Öndül, “Kaç kişide virüs olduğunu filyasyon ekibi biliyor. Biz bilmiyoruz ama çok var. Binamız 4 gündür kapalı, 10 gün karantinada kalacakmışız. Binamızda 40 daire var ve 98 kişi yaşıyor. Durumu ağır olan yok. Herkesi kontrol ettikten sonra binayı kapatıp, gittiler. İhtiyaçlarımızı telefonla dışarıdan karşılıyoruz. Paketleri, kapının önüne bırakıyorlar. Oradan alıp hemen içeri giriyoruz. Karşıda fırınımız var, her sabah bize ekmek bırakıyor. Bir an evvel bitmesini istiyoruz" diye konuştu. 

(DHA)