Eski sevgilisinin öldürdüğü Hatice hemşirenin arkadaşları konuştu: "Hala şaşkınız"

Aydın Didim'de kaybolan emekli hemşire Hatice Tusu'nun, eski sevgilisi Suat Aksoy tarafından öldürülüp, cesedinin bataklığa gömüldüğü ortaya çıkmıştı. Halen olayın şaşkınlığını yaşadıklarını söyleyen Tusu'nun arkadaşları, "Hayat dolu, son derece güler yüzlü, çok iyi biriydi" dediler.

Yayınlanma Tarihi: 16.10.2020 15:10
Değiştirme Tarihi: 16.10.2020 15:10
Eski sevgilisinin öldürdüğü Hatice hemşirenin arkadaşları konuştu: 'Hala şaşkınız'

Didim'de geçen cumartesi günü kaybolan emekli hemşire Hatice Tusu'nun eski sevgilisi Suat Aksoy tarafından öldürüldüğü ortaya çıkmıştı. Dün Söke'nin Özbaşı Mahallesi'nde sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verilen Tusu'nun Didim Devlet Hastanesi'nden mesai arkadaşı Nevin Duran, "İki yıl hastanede birlikte çalıştık. Yatalak hastalara birlikte gidip, evlerinde çok baktık. Hayat dolu, planlı ve programlı, işini bilerek yapan, aklı başında, son derece güler yüzlü biriydi. Ben bir işin içinden çıkamadığımda, oğlumu evlendireceğim zaman hep manevi destekte bulunmuştur. Her konuda bana destek olurdu. En son yaşadığı sitede birisi rahatsızlanmıştı, onu hastaneye getirdi o zaman kendisini görmüştüm" diye konuştu. 

"ÇOK İYİYDİ..."

Hatice Tusu'nun koro arkadaşı Hüseyin Çakır ise, "Didim Kültür ve Sanat Derneği adı altındaki korada birkaç yıl birlikte çalıştık. Hatice de Suat da arkadaşımızdı. Hatice hanım çok iyi biriydi. Arkadaşlarımızın ikisi de çok efendi kişilerdi. Böyle bir olay nasıl yaşandı, halen şaşkınlık içindeyiz" dedi. 

"SONUNA KADAR TAKİPÇİSİYİZ"

Cumhuriyet Kadınlar Derneği Didim Şube Başkanı Selma Özöğretmen de, "Dernek olarak biz de bu konuda tarafız. Hiç kimse hiçbir kadını öldüremez. Sebep ne olursa olsun. Kadın cinayetlerine son verilmesini istiyoruz. Bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağız" açıklamasını yaptı. 

(DHA)