Eski sevgiliden cinsel ilişki görüntüleriyle şantaj: 15 günlük ortalık hayatını kararttı

Antalya'da iş kadını olan S.K. gönül ilişkisi yaşadığı E.K. ile 15 günlük bir ortaklık yaptı. Ardından mahrem görüntüleriyle şantaj uğradığını ve zorla senet imzalatıldığını söyleyen iş kadını savcılığın yolunu tuttu ve şikayetçi oldu. E.K. hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Davanın ikinci duruşmasında hakim, zorla senet almanın 'şantaj'a değil, 'yağma'ya girdiğini, dosyanın ağır cezada görülmesi gerektiğini belirterek 'görevsizlik' verdi. Dosyanın gönderildiği 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, sanık E.K., 15 yıla kadar hapisle yargılanmaya başlandı.

Yayınlanma Tarihi: 21.04.2021 12:04
Değiştirme Tarihi: 21.04.2021 12:04
Eski sevgiliden cinsel ilişki görüntüleriyle şantaj: 15 günlük ortalık hayatını kararttı

Şoke eden olay 2018 yılında Antalya'da yaşandı. 2018 yılının Eylül ayında duygusal birliktelik yaşayna S.K. ve E.K. bir işyerini 15 gün süreyle ortak işletti. İkili arasında anlaşmazlık çıkınca E.K. yanında 4 kişiyle gelerek S.K.'ya ait olan işyerindeki eşyaları aldı. Bunun üzerine iş kadını da polise giderek şikayette bulundu.

Haber ile ilgili metin girin!.

E.K. ise korkunç planını devreye soktu ve işyeri kamerasında cinsel ilişkiye girdikleri anların görüntülerini aldığını belirterek S.K.'ya “İş yerinde seninle birlikte olduğumuz anı gösteren görüntüler elimde. Şikayetini geri almazsan bu görüntüleri internet ortamında yayarım. Ayrıca, ağabeyine ve oğluna da gösteririm” dedi. 

Bunun üzerine şikayetini geri çekmek zorunda kalan kadın, 3 senet ve protokol imzaladı. Daha sonra savcılığa suç duyurusunda bulundu.

MAHKEME GÖREVSİZLİK VERDİ

E.K. hakkında, 'şantaj' ve 'özel hayatın gizliliğini ihlal' suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle açılan dava, 10. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Mahkeme hakimi davanın ikinci duruşmasında, zorla senet almanın şantaja değil, yağmaya girdiğini, dosyanın ağır cezada görülmesi gerektiğini belirterek 'görevsizlik' verdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Dosyanın gönderildiği 7. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın ilk duruşmasına şikayetçi S.K. ile sanık E.K. ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada, 15 yıla kadar hapsi istenen E.K., S.K. ile 15 günlük ticari ilişki içerisine girdiğini belirterek, “Kendisiyle anlaşamadık. İş yerine yaptığım giderler karşılığında iki adet 50 binlik, 1 adet 14 binlik 3 senet verdi. Senetler vadesi geldiğinde ödenmediği için icraya koydum. Benden senetleri istedi ve beni şikayet edeceğini söyledi. Ortada şantaj varsa, şantaja uğrayan benim" dedi.

S.K. ise Asliye Ceza Mahkemesi'nde verdiği ifadesini tekrarlayarak, “Yeterli param olmadığı için E.K.'yi yüzde 50 payla ortak yaptım. İş yerime yaklaşık 50 bin liralık tadilat masrafı yapıldı. E.K. bunun 15-20 bin lirasını ödedi. Hatırladığım kadarıyla E.K.'ye 30 bin lira borçluyum. Sonrasında aramızda anlaşmazlık doğdu. Dükkana getirmiş olduğu birtakım malzemeleri 4 adamı ile birlikte gelip, aldı. Ben de şikayetçi oldum. Elindeki görüntülerle bana geldi. Görüntüler ortaya çıkmasın diye şikayetimden vazgeçip, senetleri ve protokolü imzalamak zorunda kaldım. Kendisinden davacı ve şikayetçiyim" diye konuştu.

Duruşma, tanıkların dinlenmesi için 14 Temmuz tarihine ertelendi.

Kaynak: DHA