Eski Dışişleri Bakanı Ali Bozer koronavirüsten hayatını kaybetti!

Gelen son dakika haberine göre, 95 yaşında olan Eski Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Bozer, koronavirüsten hayatını kaybetti. Ankara'da koronavirüs tedavisi gören Ali Bozer'in acı haberini, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu duyurdu.

Yayınlanma Tarihi: 30.09.2020 18:22
Değiştirme Tarihi: 30.09.2020 18:22
Eski Dışişleri Bakanı Ali Bozer koronavirüsten hayatını kaybetti!

Gelen son dakika haberine göre, Ankara'da koronavirüs tedavisi gören Eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ali Bozer (95) koronavirüsten hayatını kaybetti.

Ankara'da yaşayan evli ve 3 çocuk babası Ali Bozer, bir süre önce koronavirüse yakalandı. Tedavi altına alınan Bozer, hayatını kaybetti.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU DUYURDU

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Twitter hesabından yayımladığı başsağlığı mesajında, "Eski Dışişleri Bakanlarımızdan Sayın Ali Bozer’in koronavirüs nedeniyle vefat ettiğini büyük üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve milletimize başsağlığı diliyorum" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI YAPTI

1925 yılında Ankara'da doğan Ali Bozer, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. İsviçre Neuchâtel Hukuk Fakültesi'nde doktora yaptı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Kürsüsü Öğretim Üyeliği ve Başkanlığı, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Üyeliği, Avrupa Konseyi İnsan Hakları Mahkemesi Hâkimliği, Lahey Adalet Divanı Üyeliği, Banka ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Dünya Sigorta Hukuku Derneği Türk Grubu Başkanlığı, Ankara Türk Eğitim Derneği Vakfı Başkanlığı görevlerinde bulundu. 17 ve 18'inci dönem milletvekilliği yapan Bozer,  44'üncü Hükûmet Gümrük ve Tekel, 45 ve 46'ncı Hükûmet Devlet Bakanı, 46 ve 47'nci Hükümet Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı, 47'nci Hükümet Dışişleri Bakanlığı görevlerini üstlendi.