Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen vefat etti!

AK Parti'nin kurucularından eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu. 71 yaşındaki Ergezen'in kansere bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle vefat ettiği öğrenildi. 

Yayınlanma Tarihi: 02.10.2020 12:59
Değiştirme Tarihi: 02.10.2020 12:59
Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen vefat etti!

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, kanser hastalığına bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle vefat ettiği belirtildi. Ergezen'in cenazesi, memleketi Ahlat'ta toprağa verilecek.

ZEKİ ERGEZEN'İN HAYATI 

2 Aralık 1949'da Bitlis Ahlat'ta doğan Zeki Ergezen, Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Bitlis ve Muş'ta Bayındırlık İl Müdürlüğü, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğünde İnşaat Dairesi Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünde İnşaat Emlak Dairesi Başkanlığı görevlerinde bulunan Ergezen, Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyeleri arasında yer aldı. TBMM'de 19, 20, 21 ve 22. dönem Bitlis Milletvekilliği yapan Ergezen, 20. dönemde TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyeliği görevine seçildi. Zeki Ergezen, 58. ve 59. hükümetlerde Bayındırlık ve İskan Bakanı olarak görev yaptı. Ergezen ayrıca, 23. Dönem'de Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu Üyesi oldu.

(AA)