Eski bakan Yıldırım Aktuna'nın oğlundan zehir zemberek dilekçe

Sağlık eski Bakanı Yıldırım Aktuna ile tiyatro sanatçısı Zeliha Berksoy’un oğulları Oğul Aktuna eşi Özlem Aktuna’ya boşanma davası açtı. Oğul Aktuna, panik atak hastası olduğunu ve eşinin kendisine hakaretlerde bulunduğunu iddia etti. Özlem Aktuna ise 700 bin lira tazminat istemli karşı boşanma davası açtı.

Yayınlanma Tarihi: 01.10.2021 10:08
Değiştirme Tarihi: 01.10.2021 10:08
Eski bakan Yıldırım Aktuna'nın oğlundan zehir zemberek dilekçe

Sağlık eski Bakanı Yıldırım Aktuna ile tiyatro sanatçısı Zeliha Berksoy’un ekonomist oğulları Oğul Aktuna, 17 yıl önce evlendiği, bir çocuğunun annesi Özlem Aktuna’ya boşanma davası açtı. İstanbul Aile Mahkemesi’ne açılan davaya göre Oğul Aktuna ile Özlem Aktuna, 2004 yılında evlendi.

Çiftin 2015 tarihinde kız çocukları dünyaya geldi. İddiaya göre Oğul Aktuna, panik atak hastasıydı. Hastalığını ilaçla geçirmeye çalışan Oğul Aktuna’ya bu konuda eşi destek olmadı. Oğul Aktuna, panik atak hastalığının etkisiyle yoğun kaygı duyduğu bir gün hastalığının etkisiyle intihar etmeyi bile düşündü. Bu durumu hayat arkadaşı olan Özlem Aktuna ile paylaştığında, ‘iyi olur’ cevabını aldı.

Bir virüs hastalığına da yakalanan Oğul Aktuna, hastaneye yatırıldığı dönemde eşi yanına gelmeyerek onu yalnız bıraktı. Çocuğun doğumundan sonra daha da agresif bir hal alan Özlem Aktuna eşine, ‘sen baba değilsin, sen koca değilsin’, ‘kalitesizsin’, ‘mirasyedisin’ sözleri ile hakaret etmeye başladı.

Eşinin iddialarının asılsız olduğunu belirten Özlem Aktuna da karşı boşanma davası açtı. Eşiyle evlendikten sonra Çırağan’daki ilk balayı sabahında gözünü açtığında kayınvalidesinin başucunda oturduğunu öne süren Özlem Aktuna’nın dilekçesinde şu ifadelere yer verildi: “Oğul Aktuna, babası Yıldırım Aktuna’nın vefatından sonra tamamen annesi Zeliha Berksoy’un uydusu haline gelmiştir. Müvekkil için aylık 7 bin 500 lira, çocuk için de 2 bin 500 lira iştirak nafakası talep ediyoruz. Ayrıca 300 bin lira maddi, 400 bin lira da manevi tazminat istiyoruz.”

(Hürriyet)