Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Eşiyle ilişkisi olduğunu söyleyeni öldürene ömürboyu hapis

Adana’da 26 yaşındaki Abdurrahim Aksöz’ü öldürdükten sonra yaktıkları iddiasıyla yargılanan 31 yaşındaki Mustafa ile 26 yaşındaki Hilmi Özkol kardeşler ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

17.04.2015 13:37

Olay, 12 Nisan 2014’te Merkez Seyhan İlçesi Ova Mahallesi’nde meydana geldi. Atık kağıt toplayan bir kişi, boş arazide çalılıklar arasında ceset görünce polisi aradı. Olay yerine gelen polis, cesedin tabancayla göğsünden vurularak öldürüldükten sonra yakılan güneş paneli tesisatçısı 2 çocuk babası Abdurrahim Aksöz’e ait olduğunu belirledi. Olayla ilgili çalışma başlatan polis, Aksöz’ün son kez yanına gittiği arkadaşı Mustafa Özkol ile kardeşi Hilmi Özkol’un evine baskın yaptı. Evde yapılan aramada bir ruhsatsız tabanca ele geçirilirken yeni yıkanan hafif ticari araçta kan izleri saptandı. Bunun üzerine Özkol kardeşler tutuklanırken, onlara yardım ettiği öne sürülen 29 yaşındaki Ahmet Arslan tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

"Çocuğun senden değil benden"

Cumhuriyet Savcısı her 3 sanık hakkında ’canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme’ suçundan Adana 6’ıncı Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açtı. Abdurrahim Aksöz ile arkadaş olduklarını belirten Mustafa Özkol savunmasında şunları söyledi:

"Abdurrahim beni arayarak bir silahtan bahsetti ve buluşmak istediğini söyledi. Kardeşim Hilmi ile Abdurrahim’i bulunduğu yerden arabamıza aldık. Benimle bir konuda konuşmak istediğini söyledi. Hilmi’yi eve bırakalım diye teklifte bulununca da kabul etmedim. Daha sonra çamlık alana gittik ve otomobilden Abdurrahim ile birlikte indik. Bana ’Eşinle ilişkim var. Ondan boşan’ diyerek tehdit etti. Şok olmuştum. Böyle bir şey olmayacağını söyledim ve aracın sağ ön koltuğuna ben bindim Abdurrahim de arkaya bindi. Araçta da ’Hatta senden olduğunu düşündüğün çocuk benden’ dedi. Bu sırada silahını çıkararak kardeşimin başına dayadı. Ben de can havliyle silahımı çıkarıp ateş ettim. Sonra araçtan çıkarıp çalılıkların oraya bıraktım. Kesinlikle yakmadım."

Hilmi Özkol ise Abdurrahim ile ağabeyinin araçtan inerek hararetli bir şekilde konuştuklarını söyleyerek, "Abdurrahim ağabeyime ’O çocuk senden değil benden’ dedi. Daha sonra Abdurrahim bana silahı doğrultarak ’Aracı durdur aşağı in’ dedi. Ben de aracı durdurdum kapıyı açtım ancak inmedim. O sırada ağabeyim Abdurrahim’e ateş etti. Ağabeyime ne yaptın diyerek kızdım. Ağabeyim Abdurrahim’i araçtan indirip kenara bıraktı" dedi.

Tutuksuz sanık Ahmet Arslan ise olayla ilgisi olmadığını söyledi. Mahkeme heyeti, Ahmet Arslan’ın delil yetersizliğinden beraatına karar verirken, Özkol kardeşleri kasten öldürme suçundan ömürboyu hapis cezasına çarptırdı.

Yorumlar | 0
üye profil